Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát a felesleges ugatásról?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyan szituációra pl., hogy csenget valaki, kimegyünk, váltunk vele pár szót az utcán. Szóval itt már nincs szükség arra, hogy üvöltsön. A másik kutyánknál ilyen probléma nem volt, de a kicsinél ha leszáll a lila köd... Hiába szólunk rá, mintha meg se hallaná. Pedig amúgy meg engedelmes kutya..
2015. nov. 17. 12:35
1 2
 1/13 Ügyet Lenke ***** válasza:
azt én is szeretném tudni, mert hajnalonta a szomszéd kutyája mint egy eszement ugat 1 - 1 1/2 órán keresztül, lehet azt hiszi kakas...
2015. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
29%

Ilyenkor meg kell fogni azt a pici csúcsos száját, oszt' összeszorítani....

Csak akkor meg majd néz nagy szomorúan azokkal a szép kerek, mély szemeivel, meg nyüszög, mintha ő lenne a szegény elnyomott ártatlan.

2015. nov. 17. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olyan erélyesen kell fellépni, amitől már abba hagyja az ugatást. Persze alacsonyabb ösztönszinten sokkal engedelmesebb minden kutya. Magasabb ösztönszinten, -mint az őrzés, vadászat, terelés, stb.- nyilván eleinte a gazdának is határozottabbnak kell lennie.
2015. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én határozott vagyok vele, mert egyébként egy engedelmes kutya. Utcán is póráz nélkül sétál, mindig figyel rám kb első szóra visszajön, a vezényszavakat is egyből teljesíti, nem kell "könyörögni" neki. Csak ez az ugatás.. Kerítésen kívül már nincs baj, akkor se ha bejön a vendég az udvarra. De amíg közöttük van a kerítés, teljesen megőrül..
2015. nov. 17. 19:25
 5/13 anonim ***** válasza:

De nem szeretem ezt a mentalitást: "teljesen megőrül". Tipikusan ezzel takaróznak a gazdák akkor, mikor nem voltak kellően tudatosak, következetesek és ügyesek a nevelésben.

A kutyád nem őrül meg, nem kattan be semmi nála, csak te voltál béna! Csak egy példa, hogy hogyan is szokott ez lejátszódni. Kutya áll a kapuban, jön a postás, elkezd ugatni, postás elmegy. Megerősíti magát a kutya, hogy sikeresen be tudta védeni a területét. Jön a járókelő, elkezd ugatni, járókelő elmegy. Újra megerősíti magát a kutya. Ez megtörténik kb. 2 milliószor. Majd ott a gazda is, jön a postás, kutya ugat, gazda nem túl erélyesen próbálja leállítani, nem sikerül, postás elmegy. Megint a kutya nyert. Legközelebb még erősebben próbálkozik a gazda, nem sikerült neki, megint nyer a kutya. És köztudott tény, hogy ha finom büntetéssel kezdek, ami még nem ér célt, és fokozatosan növelem az erősségét, a kutya, de minden magasabb rendű állat szép lassan hozzá szokik a büntetésekhez. Így képzik a szolgálati kutyákat, hogy állják a kő kemény ütéseket is. A te kutyád is megszokta, hogy ebben a szituációban már a jelenleg legerősebb büntetésed sem használ semmit. Ügyesen felépítetted benne, hogy mindig ő nyer. Vagyis a kutya nem megőrül, csak azt csinálja, amire te tanítottad, vagyis ugasson mindig, akkor is, ha te már ordítasz vele és vered őt.

2015. nov. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi a kioktatást... Közlöm, hogy van egy 13 éves kutyám is, akit szintén én tanítottam és neveltem, érdekes, béna létemre vele sikerült elég szép dolgokat elérnem.. Én igyekszem tudatos lenni a kutyáimmal, de nyilván Te, aki nem is ismersz, jobban tudod h mit és hogyan csinálok.. Azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi lettem volna, kinek milyen ötlete, tanácsa lenne. Amúgy meg, ha járókelő megy az utcán, megugatja, rászólok hogy hallgasson, simán abbahagyja az ugatást. A probléma akkor van, mikor a kapuban beszélgetünk valakivel. Ott tényleg nem használ semmi se.. Sokszor elég kis ideggörcs. És ha egy foxira lehet ezt mondani, akkor hadd mondjam én is a kis keverékemre, mert én ismerem jobban..
2015. nov. 17. 21:11
 7/13 anonim ***** válasza:

Van a kutyának helye odakint? helyére tudod küldeni? Vagy kifektetni maga mellett? Ezt gyakorolhatjátok akkor is, amikor épp nincs senki a kapuban majd ha megy, akkor később szintén, akár pórázra véve is, azzal korrigálva a kutyát így megtanulja, hogy nyugodtan várjon amíg beszélgetsz.


A másik tippem a flakon benne apróval, egy érzékenyebb kutyánál elég megcsörgetni, nem feltétlen kell mellédobni és máris vette a lapot, nem kell kiabálni meg kergetőzni ha esetleg alkalmi süket lenne. Előtte természetesen illik megkérni a kutyát, hogy legyen kedves csendben marani, tehát tudja, hogy mi a feladat és ha nem óhajtja végrehajtani akkor a flakonnal fel lehet hívni a figyelmét arra, hogy ez igazából nem kedv kérdése.

2015. nov. 18. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha ez a kényelmesebb, akkor sértődj meg és vedd kioktatásnak. De akik komolyan foglalkoznak a kutyákkal, azok nem próbálják a gyengeségüket azzal magyarázni, hogy a kutyájuk a selejtes, a rossz, a kezelhetetlen. Az pedig, hogy egy másik kutyát meg tudtál nevelni, még nem tesz téged tapasztalttá. Majd 20-30 különböző habitusú és fajtájú kutya után lenne hiteles ez a fennhéjázás.
2015. nov. 18. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es, köszönöm szépen, ezt ki fogom próbálni! :)


8-as, a stílusoddal volt bajom! Ha teszem azt ugyanolyan normálisan fogalmazod meg a mondandódat mint az előtted hozzászóló, akkor meghallgatlak és nem lenne most probléma. Amúgy meg egy szóval se állítottam h a kutyám selejtes, rossz és kezelhetetlen lenne. Ha figyelmesebben elolvastad volna amiket írtam, láthatnád, hogy minden más körülmények között engedelmes kutya. Nem mondtam azt se, hogy tökéletes vagyok, de mivel jobban ismerem a kutyámat, mint te, aki még csak nem is találkoztál vele, hadd tudjam már jobban, hogy bizonyos szituációkban miért tartom ideggörcsnek a máskor normális kutyát..

2015. nov. 18. 09:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg erre találták ki az ugatásgátló nyakörvet. Asszem van olyan fajta is, amit távirányítóval nyomogathatsz bentről. Ha elkezd ugatni, megnyomod.

Nem tudom mennyire kínzás ez a kutyának, de ha másképp nem tudod megtanítani, ez hatásos lenne szerintem. Hozzáteszem nem próbáltam, nekünk nem kellett.


Én azt csináltam mind a két kutyával, amikor idekerültek hozzám, hogy az ajtóba adtam nekik pofont amikor ugattak, vagy lenyomtam őket a földre, és hamar megtanulták, hogy nem örülök ennek. Meg persze aztán már rájuk is lehetett szólni, hogy ne ugass, amikor már megértették ennek a szónak a jelentését és rájöttek, hogy nem szeretem ha hangoskodnak. Amikor itthon vagyok nem is csinálják. Teljesen csendesek és nyugton vannak. De ha nem vagyok itthon, és jövök haza valahonnan, akkor bizony ugatnak.

2015. nov. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!