Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek elvitették a kutyámat?

RandSforevever kérdése:

Mit tegyek elvitették a kutyámat?

Figyelt kérdés
Még 2 éve egy betontelepre egy kan kutyához elvitték a szüleim a kutyámat.Apám azt ígérte amint elajándékozták a kölykeit(lehet hogy pénzért eladták csak mi nem tudunk róla) vissza hozzuk.Lehet hogy régen nem tudtam vele foglalkozni de most már lenne rá időm.Mit tegyek hogy vissza kapjam? Sokat sírok érte és ha apámmal beszélni próbálok akkor azt mondja majd ha csak 5 napot kell dolgoznom csakhogy nem akar olyan munkát keresni ahol 5 napot kell dolgozni így hetente 1,5 napot látom(szerencsére=az a baja ha tanulok meg az ha nem,az is baj hogy nem tudok főzni stb.) 13/L

2015. nov. 18. 09:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Akkor lett volna a te kutyád, ha tokkal vonóval te intézed. Írtad nem.foglalkoztál vele, holott gondolom megígérted.

Igaz akkor sem így kellett volna elintézni, de két év távlatában nem tehetsz semmut. Hogy gondolod, elmégy ahhoz a valakihez, jogy "Bocs mégis kéne nekem a kutya, van rá időm, elvinném."? Vagy hogy?

2015. nov. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Jobban járt így az a kutya, ha tényleg odavitte apád. Én érettségi mellett is tudtam a kutyámmal foglalkozni napi min. 1 órát, neked pedig 11 évesen nem volt időd? Mesélj még! Ha volt olyan hogy délután 5-re értem haza a suliból akkor is eltudtam vinni egy fél órára futni. Meg aztán ha oda is adnák, amit kétlek, akkor mi lenne ha megint nem lenne kedved hozzá? Visszavinnéd a telepre? Kérlek tartsd távol magadat a kutyáktól meg mindenféle élőlénytől!
2015. nov. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
18%
Apád egy utolsó köcsög hogy nem segített foglalkozni a kutyával.
2015. nov. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Még engem mondanak butának mikor tobb ilyen kérdésnél le mertem írni, hogy állatot nem veszünk gyereknek! Soha! Lehet foglalkozni a szülő kutyájával stb, de csak azért mert a gyerek kutyát akar, azért nem veszünk. Ha apád nem akar foglalkozni vele akkor ott van jo helye ahol van. Ennyi.
2015. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
72%
Aki szerint rendben van, hogy egy elletőtelepre adták a kutyát, mert egy 11 éves lány nem tudta minden igényét ellátni, az inkább süllyedjen el. Egy gyereknek lehet, hogy nem lehet 100%-ig saját kutyája, de ez egyben azt is jelenti, hogy a felelősség nagy része sem az övé. Kedves apuka belement a kutyába, majd amikor nem volt hozzá kedve, leadta egy szaporítóhoz. Ki tudja, él-e még egyáltalán. Sajnálom, hogy így jártál kedves kérdező. Én neked szurkolok, mert akármennyire is gyerek vagy, akármennyire nem tökéletes az iskoláskor a kutyatartáshoz, egy szaporítótelepnél ezerszer jobb élete lenne nálad.
2015. nov. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
28%

Hiába, az alma nem esik messze a fájától, felelősségből ötösök vagytok mindketten, apáddal karöltve! (Y) Ő szaporítótelepre adja a kutyát, ahol élete végéig szülnie kell, neked meg 2 év után jut eszedbe, hogy ja amúgy van (volt) egy kutyád.


Hiába sírsz, apád nem fogja visszahozni a kutyát, mert akkor nem kapna pénzt a kölykökért. De az sincs kizárva, hogy a kutya már nem is él.

2015. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Platypus, ez a kérdés annyi különböző szinten nincs rendben, hogy azt napokig lehetne elemezni.


Kérdező, nem bántásból, de írod, hogy " hetente 1,5 napot látom(szerencsére=az a baja ha tanulok meg az ha nem,az is baj hogy nem tudok főzni stb.)". Ilyen helyzetben sok minden kellene nektek, de egy kutya biztos nem. Gondolj bele még egy feszültségforrás, még egy ok, hogy csesztessen az apád, ráadásul, mivel az állattartási kultúrájáról (legalább is a hiányáról) már bizonyságot tett, messze nem biztos, hogy normális ellátásban részesítené, mint kajailag, mind orvosilag.


Olyanban még nem gondolkodtál, hogy ha van rá lehetőség, hogy visszahozzátok, akkor nálatok csak IDEIGLENESEN lenne, amíg egy MENHELY át nem tudja venni? Ahol ivartalanítják és felelős gazdit keresnek neki. Lehet, ezt hamarabb megengedné. Így neked sem lenne lelkiismeret-furdalásod, hogy rossz kezekben van a kutya, de az otthoni hangulatot sem feszítenéd túl.

2015. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem szaporító telepre hanem beton telepre ahol betont földet stb.-t árulnak.Még él de azóta csak 1-szer láttam fél éve.pám valamennyit segített de inkább anyukám gondozta én meg a tesóim pedig játszottunk vele.Igen 11 évesen nem tudtam mit kezdjek vele de most már látom hogy totál hülye voltam egyedül hagyni szegény kutyát.Mellesleg nemrég majdnem elájultam aminek pszichés oka lehetett oka is lehetett.És tegnap beszéltem anyukámmal lehet vissza kapom mert látja hogy nagyon zavar.És már úgy érzem és tudom is hogy tudnám gondozni.Valójában az volt a gond hogy nem jöhetett be a házba és nem akartam kimenni.
2015. nov. 19. 08:53
 9/11 A kérdező kommentje:
És addig nem volt feszült a hangulat míg itt volt a kutyám sokszor próbáltam apával beszélni de semmi.Most hétvégén újra fogok vele beszélni hátha sikerül.
2015. nov. 19. 08:58
 10/11 anonim ***** válasza:
Gondolod a kutyának jól esne ha 2 év után más helyre kerülne? Ez az önsajnáltatás meg nem szép dolog, hiába vagy egy aranyos 13 éves kislány. Ha lenne fogalmad mi az az állatszeretet békén hagynád más kutyáját.
2015. nov. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!