Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi Spicc hogy viselkedik a...

Kicsi Spicc hogy viselkedik a törpenyuszival? Bőv. Lent

Figyelt kérdés

Van egy törpenyuszink pár hónapja. Most láttam az egyik menhelyen egy spicc jellegű kutyust akibe beleszerettem.

Mivel a nyuszi gyakran - több órát tölt kint- szabadban a lakásban, nem szeretném ha baja esne, ha a kutyus (2 éves)is minket választ. Van tapasztalat kutyus és törpenyuszi kapcsolatra, evvel a fajtával kapcsolatban? válaszokat előre is köszi



2015. nov. 20. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem vadászhajlamú kutya, de elég ugrálós csahos. Lehet idegesítené a nyuszit eleinte,de kárt nem tenne benne.Nevelni kell rászólni ,ha zaklatja a nyulat.
2015. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Spicc _jellegű_ akármilyen lehet. Kérdezd meg a gondozókat, kisállattal mennyire kompatibilis a kutya, tudják-e tesztelni. És akkor is óvatosan, ha jól sikerült a teszt, másképp viselkedhet pórázon, megszeppenve, mint szabadon, már otthon érezve magát.

Bónuszkén a nyúlnak is lehet ellenvetése, jófej kutyától is retteghet, vagy végigjelölheti a lakást.

2015. nov. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elég nyugodtnak írták le a kutyust, de mondták ez nem mérvadó, mivel most 2 hónapig még gipszben lesz a lába a törés miatt.

Azért voltam kíváncsi mert a kisgyerekeimet nem szeretném sokkolni azzal hogy a kutyus esetleg szétcincálná a nyuszinkat.

2015. nov. 20. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem törpenyuszi és nem spicc, de van egy tacskó jellegű kutyám, aki nem a barátságosságáról ismert, siklóktól kezdve a macskán és vakondon át a patkányig mindent levadászna, és volt egy bak nyuszink, aki hasonló méretű volt, mint a kutya - udvaron remekül elvoltak egymás mellett, persze eleinte vad kíváncsisággal közelítette meg a nyuszit, de határozott tiltással pár nap alatt teljesen összeszoktak. Tehát nem lehetetlen. :)

Most két kacsánk van az udvaron, itt már elővigyázatosabban, pórázzal szoktattam hozzájuk a kutyát, ha vadul esetleg támadóan lépett fel, tiltottam, aztán elengedtem a póráz végét, általában a vakondtúrások jobban érdekelte, mint a kacsák jelenléte, egyszer fordult elő, hogy lehasalt támadó állásba a kacsáktól 2 méterre, és indult volna, de időben elkaptam, akkor kapott egy atyai pofont. Ha nem bántotta, nem foglalkozott velük, dicséretet kapott. Azóta béke van, akár felügyelet nélkül is kint lehet hagyni őket együtt rövidebb időre.

2015. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát izé sztem a nyuszi jobban sokkolódna, mint a gyerekek, de értem, mire gondolsz.


Nem fogod ezt előre tudni szerintem. Annyit tudsz tenni, hogy amíg nem vagy 100%-osan biztos a kutyában, nem hagyod őket _soha_ felügyelet nélkül együtt (úgy sem, hogy a nyuszi a ketrecében van!). Összeismertetésnél pedig a nyuszi ketrecben, kutya pórázon, a reakciót figyelve lépsz tovább. Ha a kutya vetődne, akkor eldöntheted, hogy érzel-e magatokban elég erőt a megnevelésére, kézben tartására (erős vadászösztönnél vért izzadhatsz, akkor sem lesz teljesen megbízható), vagy visszaviszed. Általában van 2 hét próbaidő örökbefogadásnál, és nyilván meg is beszéled a menhelyen elvitel előtt, hogy mi a helyzet, nem fognak ezért megszólni.

2015. nov. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!