Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem kívánatos párzás utáni 30...

Nem kívánatos párzás utáni 30 napon a bevörösödött és picikét megnyúlt mellbimbó lehet vemhesség előjele?

Figyelt kérdés

2 éves akita inu szukám tüzelése alatt ( még én dolgoztam) szétszedte a ketrecet és kiszökött, be hozzá pedig egy labrador kan. Mikor haza értem már nem voltak összeragadva, de szerintem párzottak. Utána még kb ( a párzás a tüzeléstől számított 8 napon volt) 2 hétig vérzett a szuka majd 1 hétig sárgás váladék jött belőle ( nem genny). Most kb. a 27-28 napon fehér színű, majdnemhogy átlátszó folyadék folyik belőle. A mellei főleg az utolsó előtti két darab megnyúllot olyan 2 cm-re és hosszúkás méretű a többi körülbelül 1 cm magas és szép kerek formájú de körülette ritkább a szőr és mintha a bőr is csüngene egy fél centit lefele. Ezenkívül nagyon-nagyon élénk vörös-rózsaszín az összes.


Szerettem volna ivartalanítani, de így, hogy már kölykök vannak benne nincs hozzá szívem, tudom, hogy kerülhetnek menhelyre, mert keverékek, de mindenképpen megtartom őket ha már besikerültek, egyszerűen nem tudom megtenni. 8 hetes korukig nevelni fogom őket majd elajándékozni, természetesen chippel és oltással. A szuka az első herpesz elleni oltást már megkapta, még az 50. napon adom a következőt. 35. napon megyek ultrahangra is.


2015. nov. 21. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Egy sikeres párzás után nem vérzik még tovább 2 hétig. Sőt, semmilyen váladék ezek után nem jön belőle.Igen ajánlatos lenne orvoshoz vinni, ha idáig nem tetted. A herpesz oltást te adod be?
2015. nov. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Volt orvosnál és ő adta be az oltást. Amúgy azt olvastam, hogy a vérzés nem szűnik meg a párzással és vemhesüléssel, attól a vérzés, tehát a normál ciklus folytatódik ugyanúgy tovább...
2015. nov. 21. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Simán lehet vemhes, és az ismerősöm kutyájának is először a cicijei alapján lehetett sejteni, hogy sikerült a fedeztetés (ott tervezett volt az alom)!
2015. nov. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ott nála milyen tünetek voltak a mellével kapcsolatba?
2015. nov. 21. 20:58
 5/7 anonim ***** válasza:
Én mindenképp megnézetném sürgősen egy orvossal, nem várnék még egy hetet. Mi van ha mástól van folyása, méhgyulladás, álvemhessség, fertőzés. A doki tud biztosat mondani, legalább hívd fel, hogy ez normális e.
2015. nov. 21. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Voltam vele mindkét folyásnál. Az elsőre a tüzelés után azt mondta, hogy az normális, így tisztul a másodikra meg,hogy az a beágyazódás jele a szukáknál...
2015. nov. 22. 07:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Az ismerősömnél az volt, hogy kb a félidőben (de nem vagyok biztos benne, hogy pont a félidőben) már a cicijein látta, hogy valahogy nem olyanok, mint amúgy, erőteljesebb a színük stb, és kicsit a viselkedése is megváltozott a kutyának. Kicsit olyan "magának való" lett. Persze ez átmeneti dolog. Hozzátartozik az is, hogy ő kinti-benti kutya, szoval sokat van együtt a kutyával és ezért is vehetett rajta észre ilyen korán dolgokat.
2015. nov. 22. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!