Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » T. Cím! Mivel tudom kezelni...

T. Cím! Mivel tudom kezelni az ivartalanítás után begyulladt sebet?

Figyelt kérdés
10 éves keverék kan kutyusomat 8 napja ivartalanították, mellékhere gyulladás miatt. Eddig nem volt semmi probléma, de tegnap reggelre nagyon megduzzadt a műtét helye, kő kemény és nagyon piros. Próbáltam betadinnal lemosni, de nem engedi. Mivel kezelhetem, hogy elmúljon a duzzanat? Izabella
2010. márc. 20. 20:15
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidd vissza a dokihoz
2010. márc. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Mindenképpen vissza kell vinni az orvoshoz. Ez gyulladás, amit szakszerűen kezelni kell, ahhoz viszont az orvosnak kell látnia, hogy eldöntse, milyen kezelés kell.
2010. márc. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mindenképpen viszem vissza a dokihoz, viszont csak kedden lesz a doki, elutazott, telefonon sem elérhető.

Félek, hogy keddig még rosszabb lesz a helyzet.

2010. márc. 20. 20:27
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom ilyen esetben, amikor a kozeli allatorvos nem volt elerheto, elkocsikazott egy masik varosba allatorvosert.

Szerintem se nyulj hozza, hanem irany egy doki. De legalabb egy telefon erejeig, mert lehet, hogy azt mondjak, hogy te is meg tudod sinalni, ha koveted az instrukcioikat.

2010. márc. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Szerencsés a rokonod, nekem sajnos nincs autóm...

Holnap mindenképpen keresek egy orvost (ha csak telefonon is) csak reméltem, hogy reggelig olvassa ezt az oldalt egy "valódi doki", aki esetleg valami szakszerű tanácsot tudott volna adni.

Szeretem a kutyámat és rettenet látni, hogy szenved és nem tudok neki segíteni.

2010. márc. 20. 21:40
 6/10 Akiteki ***** válasza:

Kevés az esély rá, hogy pont állatorvos olvasgat minket.

allatorvos.lap.hu

keress egy telefonszámot és hívd fel.

Nem vagyok állatorvos, de ha nem tudsz azonnal segíteni, szerintem jegelni próbáld meg. Tapasztalatból tudom csak mondani, a kutyám saját magán alkalmazta.

2010. márc. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fertőtleníteni kellene betadinnal, bőven, esetleg a sebbe is fecskendezni. De mint írtad, nem tudod neki megcsinálni. Ráadásul kellene kapnia antibiotikumot is, de azt csak doki adhat. Jó lenne tudni, hogy lázas-e, mérd meg neki, ha igen, akkor sürgősen doki!!!!!!
2010. márc. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vegyél neki aluminium sprayt vagy cink-pxid sprayt, és azzal fújd be neki napi 2-3 alkalommal. Ha nem tudsz szerezni, a Betadine is megteszi.

Ha nem engedi, valaki fogja meg a kutyát, és kösse be a száját egy szál gézzel vagy pórázzal (vagy szájkosár), vagy ha elég erős az embered, a füle tövében (de ne a fülét!) markolja meg a grabancát jó erősen, és tartsa meg a fejét. Ha elég nagy területen fogod össze ott neki a szőr-bőrt, akkor az nem okoz fájdalmat, viszont nem tud kifordulni és nem tud megkapni.

Ha eddig nem volt rajta gallér, rakjál rá, hogy ne tudja nyalogatni a sebét.

Remélhetőleg csak helyi gyulladás, és a fent írt 3 szer valamelyike elég lesz.

Ha visszajön a doki, azért érdemes megnézetni, hogy kell-e antibiotikum neki vagy nem.

2010. márc. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat.

Reggelre "kifakadt" a seb (nem a varratnál, hanem a meghagyott zacsi jobb felén.) Dölt belöle a gennyes váladék. Utána megnyugodott és amikor elaludt betadinnal lefertőtlenítettem. Maradt egy kis rés (lyuk), azt újra lefertőtlenítettem. Azóta nem nyalogatja, nyugodt és még evett is.

Holnap jön egy doki és megnézi.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

2010. márc. 21. 18:40
 10/10 anonim ***** válasza:

A műtétet végző orvosnál a sterilitással gondok vannak.

Ha hazaérkezik keresd fel.

2010. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!