Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen feltételek mellé milyen...

Ilyen feltételek mellé milyen fajta való? (többi lent)

Figyelt kérdés

A yorkshire terrier, törpe schnauzer és a bolognese jöhet szóba. Szerintetek melyik való ilyen feltételek mellé? 52nm2-es lakásba lakunk. Abból kb 10 nm2-t nem használhat (fürdő)

Reggeli séta: 6-7-ig majd én elmegyek suliba. Kb. 2-ig vagy 4-ig vagyok oda de általában 2-ig. De ha 4-ig akkor közbe haza tudok szaladni és le tudom vinni egy gyors eü. sétára. Mikor hazaérek egy 2 órás séta lenne majd vacsi és 1 óra pihenés de közbe egy kis parancsszó tanulás. Majd 19:30-20-ig séta. A legutolsó séta este 21:50-kor lenne egy gyors 10 perces. Majd alvás. A séták alatt bandázást kutyapajtásokkal, labdázást és rohangálás értek nem csak monoton sétát. Hétvégente vinnénk kirándulni nyaranta pedig a Velencei-tóba úszni. Josera Emotion Line Adult Miniwell tápot kapna. 3-4 havonta vinném kozmetikushoz. Ja és ha olyan idő van akkor rollerrel vagy biciklivel futtatnám. Sok játéka lenne és szeretnék neki parancsszavakat is tanítani. Melyik fajtát ajánljátok?

Előre is köszi a válaszokat. Bocsi a hosszú szövegért köszönöm, ha végig olvastad.



2015. nov. 22. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
szerintem a biciglizéshez a yorki nem való, max ha a kosárkában viszed, a bolognes sem annyira, a schnauzer már inkább :) de azt a fajtát annyira nem ismerem :) kérdezz meg egy tenyésztőt, vagy facen keressél ilyen csoportokat! De ha még vacilálsz milyen fajta legyen akkor bizony még nem volt meg a szerelem. Én is sokáig kerestem, hogy tacskó, jack russel vagy menhelyen lévő kutyám legyen, aztán megláttam a samoyedot és beleszerettem :) már le is foglaltuk egy tenyésztőnél :) sok sikert a kutyushoz :)
2015. nov. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"Reggeli séta: 6-7-ig majd én elmegyek suliba. Kb. 2-ig vagy 4-ig vagyok oda de általában 2-ig."

Egy 8 hetes kiskutya nem bír ki ennyit időt pisilés/kakilás nélkül, szóval vagy le kell vinnie valakinek még ez idő alatt vagy neked kell utána kitakarítanod a piszkát, erre számíts.


Amúgy bármelyik fajta jó, a lényeg az, hogy ne vateráról meg jófogásról vedd, hanem hivatalos tenyésztőtől, törzskönyvvel.

2015. nov. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nem kölyök lesz hanem minimum 1 éves.
2015. nov. 22. 10:09
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha sportolnál a kutyussal, akkor ne társasági ölebet válassz. Nem erre valók.

Ismerek törpe schnauzert, egy igazi energiabomba, többet mozog mint az én 2 staffordom együttvéve. :) Nagyon intelligens, gyorsan tanuló, megnyerő személyiségű kutyák, az óriás schnauzer kicsinyített mása.

Én mindenképpen a törpe schnazit ajánlom.

2015. nov. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ha nem igényelné akkor nem vinném futni. a Schnauzer fajtamentésnél mik a feltételek az örökbefogadáshoz nem tudja valaki?
2015. nov. 22. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Törpe schnauzer. :)

A kozmetika miatt is, ugyanis a többit rendszeresen nyírni kell, ami nem 3-4 havonta esedékes, hanem 4-6 hetente, de a snaci szőrét csak évente párszor (egyed függő, hogy pontosan mennyiszer) trimmelni kell (az elhalt szőrt eltávolítani) egyébként elég csak néha egy kefével átfésülni. Illetve a szakállát és a szemöldökét megfelelő hosszúra vágni egy ollóval, de ezt is jobb a kozmetikusra bízni. Kérhetsz rövidebb fazont is, akkor nem kell evés után törölgetni. :P

Sok sikert a kutyushoz! :)

2015. nov. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2015. nov. 22. 11:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, ilyen feltételek mellé inkább egy törpe schnaci :)


Hívd fel őket a feltételekkel kapcsolatban,hiszen pontosan csak ők tudják megmondani :)

2015. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden kutya igényli, hogy vigyed futni, mozogni!!!
2015. nov. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!