Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hülye kérdés de már...

Lehet hülye kérdés de már sokat gondolkodtam rajta?

Figyelt kérdés
A kutyák miért szeretik elásni a csontot,esetleg kenyeret szalámit vagy akármit amit kapnak enni és vmiért elássák. Ez miért van?
2010. márc. 20. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szerintem biztonságérzetet nyújt neki. Ha egyedül maradna, legyen mindig kajája. meg hogy ő tudja hova ásta el, így nem kell féltenie mástól annyira. :S nemtudom (:
2010. márc. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Én nem tudom megmondani sajna, hogy mennyit gondolkodtál rajta. De bizony lehet, hogy sokat, mivel ide is kiírtad.
2010. márc. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy ösi reflexmagatartás, igy raktározzák az ennivalót olyan idöszakokra, amikor nem vagy csak keveset tudnak vadászni, és nincs mit enniük.

Akkor kiássák az elrejtett ennivalót és megeszik. (Nem zavarja öket, hogy már nem friss, és nem is lesz töle bajuk.)

2010. márc. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz kepest, hogy az elso valaszolo csak talalgatott, nagyon beletrafalt :)

Az insegesebb napokra assak el a kajat es ez egy oszton, ami abbol az idobol maradt rajuk, amikor a kutyak meg vadon elo allatok voltak.

2010. márc. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, de nem reflex, hanem oszton.
2010. márc. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ!! =)

Tényleg csak egy ösztön lehet mert a mai világba egy jol tartott kutya mindenap kap enni és ritka amikor éhes.. De van pár aminek nincs mit elásnia.. :S sajnos :(

2010. márc. 20. 21:05
 7/11 anonim ***** válasza:
csányi vilmos kis etológia könyvét olvasom, minden állatbarátnak ajánlom! amugy azért ássa el, mert a kutya őse -a farkas- is ezt csinálta ősszel, hogy legyen mit enni télen -ez egy ösztön
2010. márc. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem azt csinálja a kutyum,hogy ás egy kissebb gödröt,és melléteszi a csontot,,

én betemetem a gödröt,ö kiássa,de nem rakja bele,ilyenkor mi van?

2010. márc. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ma 21:02-es: a 21:00-ás válaszló vagyok, köszi, hogy kijavItottad, amit irtam, kapkodtam és elirtam - tényleg ösztönröl van szó és nem reflexröl.
2010. márc. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

21.18: A kutyád kicsit lüke, azért! :))

Mint az enyém. Ő meg az előszobában a linóleumon akarta elásni. Csikorgott az orra rajta, a hátamon felállt a szőr, ahogy hallgattam. Fél óra után úgy döntött, hogy most aztán már marhára el van ásva, ha ennyit dolgozott vele és otthagyta. Másik kutya nem vette figyelembe, hogy mekkora munkával csinálta a semmit, lazán odasétált és ellopta. :))

2010. márc. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!