Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik az emberek azt,...

Miért hiszik az emberek azt, hogy a kutya csak kertben tartható és lakásban nem?

Figyelt kérdés
Szerintem lakásban is lehet kutyát tartani akár nagy testűt is megfelelő mozgatással. Szerintetek?
2010. márc. 20. 22:34
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Lakásba tarts inkább aranyhalat..
2010. márc. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%
Ha én napközben dolgozok, egy nagytestű kutya nem tud eleget mozogni, ha lakásban van, kint viszont lehet biztosítani akár fűthető kennelt vagy kutyaólat is, ahova vissza tud vonulni, ha fázik.
2010. márc. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez elsősorban a kutya fajtájától, természetétől, mozgásigényétől függ. Mi kertes házban élünk, foxikeverék kutyusunk van, a kutya ott van, ahol lenni akar, és általában addig van kint, amíg mi is, ha bent vagyunk, sokkal szívesebben heverészik mellettünk a kanapén. Őt például egyáltalán nem zavarná, ha lakásban kellene élnie, mert így is jóformán csak annyit van kint, amennyit muszáj a dolga elvégzéséhez, meg a napi sétához.
2010. márc. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Mert nem értenek hozzá. Nekem border collie-m (és még egy kutyám) van lakásban, sokan megszóltak már érte. Csak azt nem kérdezi meg senki, mennyit mozgatom. Hát lemondom, háromszor sétálunk, ebből az egyik 2-3 órás és intenzív mozgás. A kutyáim otthon alszanak. Az utcán játszanak. Nem a mérete számít, hanem a mozgás igénye, egy bernáthegyi pl. sokkal kevesebbel beéri, mint egy border. Amúgy meg hiába van óriási kert, a legtöbb kutya nem fog a kertben sem magától rohangálni és attól még ugyanúgy ki kéne vinni sétálni. Sokszor átrágott téma már ez. Én is azt tudom mondani, mint sokan mások, hogy át kéne gondolni, mi a jobb. Kertben tartani és soha ki nem vinni, tehát a kert a kutya börtöne, vagy lakásba tartani, napi 3 sétával és minden nap érhetik új ingerek, szagok, emberek, más kutyák. Én azt mondom, nem az a lényeg, hogy mekkora a kutya és kert vagy lakás, hanem hogy foglalkozzanak vele és sétálni vigyék. Ezt nem helyettesítheti ugyanis semmilyen kert. Ha meg nagytestű kutyám lenne lakásban, nyilván úgy rendezném be, hogy kényelmes legyen, nem zsúfolnám be, hogy sem a kutya sem pedig én ne nyomorogjak.
2010. márc. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
És a mozgásigény tekintetében pedig óriási tévedésben vannak az emberek! Nem az határozza meg a mozgásigényt, hogy mekkora a kutya! Egy bernáthegyi soha nem fog annyit mozogni, mint egy csivava...
2010. márc. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
37%
Mert a kutya nem való lakásba, azért. Te mit szólnál, ha nagy mozgásigényed lenne, és bezárnának négy fal közé, ráadásul olyanba, ami még be is van bútorozva. Aztán elmennének otthonról, és neked a szőnyegre kéne vizelned? Nem rághatnál széklábat, mert akkor rossz kutya vagy. Nem kaparhatnád a parkettát, mert akkor rossz kutya vagy. aki lakásban lakik, ne tartson kutyát.
2010. márc. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Egyet értek 22:43-as!


Veled 22:45-ös nem! Szerinted az én kutyám a szőnyegre szarik?:) Elmondanám, hogy napi háromszor-négyszer viszem le a kutyámat nem kis időkre. Annyira lefárad a haver kutyusokkal, hogy itthon alszik mint a bunda!

2010. márc. 20. 22:50
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy nem a méret határozza meg a mozgásigényt, de azt már igen, hogy ez a mozgásigény részben kielégíthető-e egy lakáson belül is a berendezés károsodása nélkül, vagy sem. Míg egy foxival simán tudsz hancúrozni a szobában is (az enyémnek pl. az a kedvenc játéka, hogy egy rongyot rángatok neki, aminek a másik végét ő rángatja a fogával), addig egy bernáthegyivel nehéz úgy játszani, hogy minden egyben maradjon.

Amúgy én azt tapasztaltam a saját kutyáimnál, hogy amíg egy kutya egyedül van, addig esze ágában sincs ugrálni. Szóval a kertben sem rohangál, legfeljebb ha elmegy a kerítés előtt egy másik kutya, netán odatéved egy macska. A kutya annyit mozog, amennyit te mozgatod sétával, játékkal. A miénk addig futkározott a kertben, amíg volt mellette másik kutyánk, és együtt játszottak.

2010. márc. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Akiteki ***** válasza:
50%
Nem hiszik az emberek. Egyik fele hiszi, a másik fele meg tudja, hogy ez hülyeség. Az elsővel ne törődj, az utóbbiakat meg nem kell győzködni.
2010. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

A kutya nehezebben viseli a gyakori hömérséklet változást pl lakásból ki lakásba be.


Innen jön az hogy a környezethez való inkább..

2010. márc. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!