Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól lehet egy boxert...

Mikortól lehet egy boxert terhelni és folyamatosan futtatni?

Figyelt kérdés
4 hónapos és nagy aktív már most de sokan azt mondták hogyha most elkezdem futtatni az még káros lehet neki ez igaz?
2010. márc. 21. 08:57
 1/7 anonim ***** válasza:

bicikli mellet nem ajánlom hogy futtasd.

főleg betonúton ne futtasd mert rontja az izületeit.

ha futnál mellette és van nálatok olyan jó nagy füves rész akkor ajánlom hogy vidd ki oda és ott gyakorolhatsz vele és futhatsz is. Betonúton és kerékpárral csak az futtat kutyát aki nem ért hozzá. Hisz ez nagyon káros lehet a kutyára nézve. Bár a boxer nem annyira nehézsúlyú kutya de azért én inkább óvatos lennék. Hát viheted már most is futni csak ne messzire. Majd ha féléves (6 h. ) lesz akkor kicsit hosszabíts a futásokon. Gondolom városban laksz ugye?

2010. márc. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja és még én szerintem terhelni egy boxert inkább 1 , 1 és fél éves korában kezdeném . De a boxerekhez nem nagyon értek.
2010. márc. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
városba lakok igen de van mellettünk egy erdő oda szoktam kivinni és ott labdázok vele csak ha jön játszópajti akkor szinte kimerülésig képes játszani és nem tudom hogy jó e még ez neki!
2010. márc. 21. 09:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogyha magától, saját energiából játszik, mozog, fut, hancúrozik, az rendben van, azzal nem ártasz. Ha elfárad, úgyis leül vagy lefekszik. A szaglászás és a játék közben úgyis mindig van 1-2 perc pihenő, térülés-fordulás, aztán újból durr neki.


Bicikli és magad mellett futtatni nem szabad másfél éves korig.

Én tartom egy jó sétáltatási módnak, izgibb a kutyának, ha tud nézelődni, szaglászni, ismerkedni, játszani, mintha csak lohol a gazdája után.

2010. márc. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"kerékpárral csak az futtat kutyát aki nem ért hozzá."


Tegyük mondjuk hozzá h fiatal kutyát. Mert egy felnőtt 1,5-2 éves kutyát már simán lehet biciklivel futtatni. Nem árt neki, ha a táv fokozatosan van emelve és nem egyszerre 30 km. És azok a kutyák akik szeretnek futni, imádják :o)

2010. márc. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem akkor is hülyeség bicikli mellett futtatni kutyát.

Még ha szereti is akkor se jó az izületeire semmit ne mtud megszaglászni és ha meglát valamit még téged is elránthat.

2010. márc. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hidd el h vannak kutyák akik nemcsak szaglászni akarnak hanem futni :o)

És nem mondtam h minden sétának biciklis futtatásnak kell lennie.

Az ízületeinek meg akkor tesz rosszat ha ész nélkül terheli az ember. Ha fokozatosan van hozzászoktatva 1,5 éves kora után a terheléshez, akkor semmi baja nem lesz, mert egészségesen fejlődik és erősödik az izomzata.

Az meg tény és való, h ha oda van kötve a kutya a bringához akkor engedelmesnek kell lennie. Vagy van egy másik opció: nincs odakötve. :o)

2010. márc. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!