Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan fárasszam le, ha nem...

Hogyan fárasszam le, ha nem szabad futtatni?

Figyelt kérdés
Minél több ötletre lenne szükségem. Van egy Jack Russel terrierem, két évvel ezelőtt fogadtuk be menhelyről. Előtte utánaolvastam, tudom, hogy nagy a mozgásigénye, sokat futtatam, labdáztunk, reggel-este lefárasztottam, ahogy kell. Nemrég elköltöztünk Magyarországról, és itt az a szabály, hogy a kutyákat mindig pórázon kell tartani(!) Ennek ellenére én a házunk melletti parkban minden reggel és este megfuttatam, jól nevelt kutya, nem bánt senkit, csak visszahozza a labdáját, közben rá se néz másokra, szóval nem veszélyes elengedni. Igen ám, de pár napja folyton odajön egy parkőr, vagy rendőr, hogy "nagyon édes kiskutya, de azonnal tegyem pórázra". (Itt komoly pénzbünti is járna ezért, szerencsére ezt eddig megúsztam) A városon kívül van kutyafuttató (magánszemélyé, fizetős) de oda nem tudunk mindennap elmenni, szóval most mit csináljak, hogy eleget mozogjon?
2011. okt. 24. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A futópad nem hülyeség ilyen esetben, illetve sok-sok trükktanítás ami agyailag fárasztja.
2011. okt. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
48%
Vegyél futószárat, ha a lónak jó, a kutyának is:)
2011. okt. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Megsúgom idehaza is tilos póráz nélkül vinni,csak itt kevés a rendfenntartó erre.Ki kell vinni valami mezőre,vagy bicaj mellett futtatni.
2011. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Fussatok együtt.
2011. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld fejben fárasztani! Iktass be rengeteg feladatot a sétákba. Ugráljon fel ide-oda általad meghatározott sorrendben, akár gyúrhatsz gyorsaságra. Szlalomozzon, taníts neki új trükköket, stb. Játszhattok tárgyrejtős megkeresős játékokat, azok is nagyon fárasztják (a szaglászás nagyon kimerítő feladat agyban).
2011. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Cani-cross :o)
2011. okt. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit lefagytam a gondolattól, hogy pórázon tartva mit lehet csinálni vele, de majd ihletet merítek az ötleteitekből.
2011. okt. 24. 12:56
 8/19 anonim ***** válasza:
Szerintem bicajjal ott sem szabad. Görkori?
2011. okt. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Többen írták, hogy rollerrel futtatják a kutyát. Nem olyan életveszélyes, mint bicajjal. Teszel rá egy kis hámot, rákötöd a rollerre, aztán hadd menjen. :) Annál jobb, ha húz, hamarabb elfárad. Párszor körberollerozzátok a városrészt, mindkettőtöknek jót tesz.

A legjobb persze az lenne, ha erdőre-mezőre ki tudnál vele járni, de tudom, hogy ez nem mindenhol lehetséges.


Klikkerezz vele, elzsibbasztja a kis agyukat.

2011. okt. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit: ha a pórázhoz ragaszkodnak, akkor beszerezhetnél mondjuk egy 5 méteres könnyű pórázt (házilag is csinálhatsz hegymászókötélből), mégis nagyobb mozgástere lenne a parkban, mint ha csak melletted kocog. Persze amíg fel nem tekeri magát a bokrokra.
2011. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!