Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jutalom falat nélkül mért nem...

Jutalom falat nélkül mért nem csinál meg semmit?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagy kutyás, de volt már 3 kutya, akiket sok mindenre megtanítottam, de legalább az alap dolgokra. Az új kutyánkkal viszont nem jutok egyről a kettőre. A fekszikre se akar lefeküdni mindig, csak amikor kaját is adok neki, akkor viszont egyszerre minden gond nélkül szóval gondolom nem azzal van gond, hogy nem érti mit akarok tőle. Már több nap is gyakoroltam vele az ül, feksziket, és először csak kajával, meg most is hogy nem adok neki kaját megsimizem meg megdicsérem, szóval van pozitív megerősítés, de mégse. A többi kutyával is ugyan így csináltam, volt egy amelyik elég félős volt, meg kb. 5 évesen került hozzánk, de még vele is könnyebb volt. Próbálok vele türelmes lenni, de amúgy is elég buta kutya szerintem. A másik kutyánk kinyitja az orrával az ajtót, ha csak be van hajtva, ez meg csak áll az ajtó előtt, mert nem mer kimenni a kb. 20 cm-es résen, vagy nem tudom. 6 hónapos tehát értem, hogy még kicsit szeleburdi, de szerintem ugyan úgy ahogy emberek között úgy állatok között is vannak gyengébb felfogásúak, nem?
2015. nov. 25. 16:23
 1/7 anonim válasza:
41%
Hát egy hat hónapos kutyától még ne várd el azt hogy csak ugy megcsináljon mindent ijenkor még csak kajával lehet rávenni őket mindenre majd ha "felnőtt" lessz jobban fog menni meg ez attól is függ milyen fajta a kutyád mert vannak tanulékonyabbak meg vannak a lassú felfogású makacs kutyák
2015. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha kaja nélkül csinál meg valamit (például magától készül épp lefeküdni, és ekkor te rávágod hogy "Fekszik!") akkor simogasd, dicsérgesd, örülj, csapj akkora felhajtást mintha megmentette volna a világot :)
2015. nov. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
44%
A kutya fajtájától SEMMI nem függ. Egy border collie is lehet teljesen segghülye, és egy angol bulldog is lehet iszonyat okos. A gazda türelmén, kitartásán és az egyed habitusán múlik az egész. Fajtához ilyeneket nem lehet kötni!
2015. nov. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első: Egy makacs kutya nem lassú felfogású, csak ő dönti el, mihez van kedve :)
2015. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
14%
Egy kutya fajtájától semmi nem függ? Akkor az a fajtát nem tenyésztők válogatták össze! Egy pásztorkutya igenis nagyon tanulékony és mozgékony kell hogy legyen, egy szánhúzónak nagy temperamentumúnak, de társaival és az emberekkel teljes barátságban meg kell férnie. A fajtától lehetnek eltérő tulajdonságú egyedek, nem csak jellem, de testi adottságokban is, azonban ezeket a kutyákat ki kell zárni a tenyésztésből.
2015. nov. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ma már a legtöbb kutya családi kedvenc, nem munkatárs. Aki házi kedvencet szeretne, nem fog venni vadászvizslát vagy olyan huskyt, amelynek egy szánkó látványától felpörög a vére.

Egyébként ha már szánhúzók: mindent használnak kemény versenyekre és munkára, csak tenyésztett díszhuskyt nem. :) Akit te a kiállításon, pompás szőrrel látsz, azok nagy része képen sem látott szánt.

Ismerek skót juhász-tenyésztőt, aki sorra nyeri a versenyeket a csodaszép kutyáival. Az ebzetek a fajta minden külső adottságával rendelkeznek, csak épp amikor birkák közé vitték őket, leültek a legelő közepén és néztek hülyén a gazdira, hogy mi a rossebet kell csinálni. :) Mégis minden versenyen tarolnak azok a kutyák, mert kedvencnek tartják, nem munkára.

Vagy munka, vagy küllem. A kettő együtt nehezen megy.

2015. nov. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
60%

A kiállításon megjelenő szánhúzók sajnálatos példa. Azok nem szánhúzók, hanem szánhúzó jellegű díszkutyák. Ezzel tisztában vannak a tenyésztők is. Viszont a szánhúzók egyik tulajdonságából még a kiállításokon sem engednek, ez pedig a végtelenül barátságosság. Ha még megpróbálna is összekapni más kutyákkal, nem a csak a versenyből, az egész verseny helyszínéről kitiltják a kutyát. Ettől persze nem lesz szánhúzó.

A legismertebb szánhúzó, ami csakis szánhúzásra van teremtve, nem fertőzték meg az európai ízléstelen cuki mánia, az alaszkai husky. Ez annyira kiváló fajta, hogy a tenyésztőit még az sem érdekli, hogy egyáltalán az európaiak meghatározzák. Keverékként van számon tartva, az indiánkutyák leszármazottjai, sokat közülük fel se lehet ismerni. Viszont jellemük meghatározó. Nyugodt, gyorsan, és könnyen tanul és végtelen munkakedve van.

Egy ilyen érmes kutya értéke jóval a kiállításokon díjat nyert kutyák értéke felett jár. Egy európai pedig általában csak álmodhat róla, hogy valaha is szert tegyen egy ilyen kutyára.

2015. nov. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!