Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottam tegnap. Kutyát...

Hallottam tegnap. Kutyát mindig ugyan azzal kell etetni amit megszokott. Mit szóltok hozzá?

Figyelt kérdés

2015. nov. 26. 08:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez igaz. Egy fajta teljes értékű tápot kell adni neki, abban benne van minden (persze kiegészítésként lehet mást is). Ha tápot akarsz váltani, azt is fokozatosan kell.
2015. nov. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Hülyeség, főleg ha olyannal etetik, ami nem jó neki. Ahogy az embernél, úgy a kutyánál is kell a változatosság (ha még nem is akkora mértékben) és oda kell figyelni, hogy az életkorának és szükségleteinek megfelelő ételt kapjon, különben hiánybetegségek léphetnek fel.
2015. nov. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Egy állatorvosi rendelő honlapjáról.


"A száraztáp etetésétől idegenkedők az alábbi két állítást szokták megfogalmazni:

- a kutya megunja, mert mindig ugyanazt eszi szegény kutya

- a kutya nem szereti, sokkal jobban ízlik neki a házikoszt.

A táp megunásával kapcsolatban az emberek általában az emberi ételek fogyasztásához hasonlítják azt, hogy a kutya mindig ugyanazt eszi. Ilyenkor azt felejtik el, hogy a kutya a száraztáp fogyasztásakor ugyan mindig ugyanazt eszi, de ugyanakkor - mivel a jobb tápok tényleg teljesértékűek - nem egyoldalúan táplálkozik. ( szemben a mindig pl. kruplis tésztát fogyasztó emberrel)."


Azzal ártasz, ha váltogatod a tápot.

A BARF meg külön kategória.

2015. nov. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ez meg egy kutya egészségügyi oldalról: "A kutyák táplálékigényét az életkoruk, az életmódjuk és az egészségi állapotuk szabja meg. Például a kölykök sok tápanyagot, így fehérjét igényelnek a megfelelő fejlődésükhöz, de ugyanez a fehérje adag felnőtt korban az élettartam megrövidüléséhez vezethet, mert túlterheli a veséket, vesebeteg állatok számára pedig rövid távon is nagyon ártalmas lehet. A különböző betegségek is megváltoztatják a szervezet tápanyag igényét, sok esetben éppen a megfelelő diéta a gyógykezelés lényege"


2. voltam

2015. nov. 26. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Elbeszélünk egymás mellett.


Te arról beszélsz, hogy a korának megfelelő táplálékot kapja. Ez igaz.

Én viszont arról, hogy nem baj, ha minden nap ugyanazt eszi. Szóval, hogy nem váltogatjuk naponta a tápját.

2015. nov. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ok,igaz, ebben egyet értünk! :)
2015. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kutyáknál teljesen normális a monodiéta.
2015. nov. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A lényeg nem gond,ha időnként kap mást is. Nem csak amit megszokott.
2015. nov. 27. 09:22
 9/9 anonim ***** válasza:
A enyém a szomszéd tyúkjait eszi!
2022. okt. 15. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!