Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hatásos a Lyme-kór...

Mennyire hatásos a Lyme-kór elleni védőoltás a kutyáknál?

Figyelt kérdés
Félek, hogy elkapja egy kullancstól és már mindenhol jelen vannak. Mennyire hatásos ez a védőoltás? Mennyibe kerül körülbelül?
2010. márc. 21. 11:44
 1/9 Akiteki ***** válasza:

Szerintem ez pénzlenyúló néphülyítés. Ha létezne oltás ellene, embereknek miért nem adják?

Kb. olyasmi, mint néhány doki belenyomja az imizolt a kutyába babézia megelőzés céljából. Totál hatástalan, viszont tönkreteszi a máját.

2010. márc. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kutyáknak igen is van Lyme-kór elleni védő oltás, az embereknek viszont valóban nincs.

2x kell beadatni a kutyának, onnantól kezdve pedig évente kell ismételni, ahogy a kombit és a veszettségit is.

Érdemes beadatni, mert a kutyáknál sokkal jellegtelenebb tüneteket okoz, mint az embereknél, nehezen ismerhető fel, és ha észre is veszik, általában már késő.

Ha be is oltatod Lyme-kór ellen, attól még kullancsok ellen védekezni kell, mert ott a másik mocsok betegség, a babézia.

Én ajánlom az Advantixot, Scalibort és a Kiltixet, ezek nagyon jó, hatásos készítmények.

2010. márc. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm második válaszoló!
2010. márc. 21. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:

A Lyme elleni oltás sem 100 %-os sajnos. Egyszerűen annyira változatos a kullancsokban lévő baci, hogy képtelenség mindre összeállítani védelmet. Ráadásul mindig újabb változatok jelennek meg. Nálunk az oltásban az országunkban jellemzően előforduló Lyme ellen állítanak össze injekciót. A Babézia is azért nehéz, mert területenként változhat a kórokozó fajtája.

Ezek az apró kis bogarak mindig az ember előtt járnak egy lépéssel

Ezért muszáj külsőleg is védekezni ellenük.

2010. márc. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Inkább babézia ellen oltasd be mert a Magyarországon elterjedt kullancs fajták azt terjesztik inkább.Nekem azt mondta az állatorvos hogy a Lyme-kór kutyáknál Magyarországon nagyon ritka.
2010. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Babézia ellen nincs védő oltás, utolsó!

Ha babéziás a kutya, imizolt szoktak adni, + vasat. Az imiziol elvileg 6 hétig megvédi a kutyát az újabb babézia fertőzéstől.

Oltóanyagként nem lehet használni, mert kicsinálná a kutya veséjét és máját.

2010. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lyme kr ellen van oltás a babézia ellen nics, pedig ez utóbbi a veszélyesebb sokszor halálos kór.

Az imizol valóban gyógyításra jó nem megelőzésre, de azután néhány hétig nem tud újra fertőződni a kutya.

Mindenképpen védekezni kell a dögök ellen. Spot-on vagy nyakörv, de ezektől mehet beléjük kullancs de nagy valószínüséggelkipusztulnak mielőtt bajt okoznának.

Sajnos néhány esetben a védekezéstől függetlenül is megfertöződhet a kutyád. de az esélye skokkal kisebb.

A mi állatorvosunk nem javasolta a Lyme kór elleni oltást,mondván eléggé ritka, a babézia viszont szinte napi betegség.

2010. márc. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az Imizol jó a babézia megelőzésére és kezelésére is tapasztalatból írtam!Igen,1 hónapig véd de akkor szinte 100% hogy nem fertőződik meg a kutya akárhány kullancs van benne.És az is tény hogy nem lehet minden hónapban mert veszélyes a kutya szerveire de nekem az Imizol mentette meg a kutyám életét,hozzáteszem ő is cseppentve volt és utána nyakörvet is kapott,mégis akkora kullancsot vettek ki a füle mögül hogy majdnem elájultam.Lyme-kór kutyáknál nagyon ritka Magyarországon.Azok a kullancsfajták amik itthon előfordulnak a babéziát hordozzák magukban.
2010. márc. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. márc. 26. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!