Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Én 14 hetes terhes vagyok,...

Én 14 hetes terhes vagyok, olvastam több cikket hogy a kismamákra 4x olyan veszélyes lehet a H1N1, félek nagyon. Mennyire kell félnünk, és valóban hatásos lehet az állítólagos védőoltás? A családot is bekellene oltatni?

Figyelt kérdés
2009. aug. 7. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én úgy gondolom, minden influenza 4x veszélyesebb a kismamákra, ennyi erővel az összes védőoltást beadathatod, amikor járvány van, de ártani nem árt és, ha te ettől nyugodtabb vagy, akkor rajta.
2009. aug. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a nagy baj, hogy bepánikoltatják az embereket ezzel a butasággal! Nem szabad ettől rettegni, ha nem jársz olyan közegbe, ahol elkaphatod (pl:utazgatsz, vagy a környezetedben utazgatnak sokan), de még ekkor sem kell bepánikolni, mert a legveszélyeztetettebbek az idősek és a beteg emberek! Az egészséges embernek nagyon csekély az esélye, hogy elkapja, mert az immunrendszer véd. Az oltást én biztos nem választanám, ha mégis szeretnél védekezni, akkor tedd ezt vitaminokkal! Rengeteg C-vitamin, plusz multivitaminok, persze nem gyógyszeretári mennyiségre gondolok, hanem jóval nagyobbra (pl: min napi 2-3000 mg C-vitamin...stb.)
2009. aug. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Azért terhesség idején a C-vitamin bevitellel -, már ha gyógyszer által történik- vigyázni kell. Olvasd el mi van a Béres C-vitamin készítményének a tájékoztatójában: kismamáknak napi 1000 mg C-vitaminnál több nem ajánlott, mert kihat a magzat fejlődésére. Csak gondoltam szólok, hogy azt is csak módjával szabad. Az oltáshoz pedig annyit mondanék, hogy a nőgyógyászok többsége nem ajánlja az oltást, mert kismamákon nem lett letesztelve, így nem lehet pontosan tudni milyen nem várt mellékhatások léphetnek fel.
2009. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!