Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizsláról tudtok néhány infót...

Vizsláról tudtok néhány infót mondani?

Figyelt kérdés
Mennyi a mozgásigénye? Milyen tulajdonságai vannak? Jó családi kutya? Alkalmas kinti tartásra?
2015. nov. 26. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Barna, rövidszőrű, büdös, kinti tartásra a legalkalmasabb.
2015. nov. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy a mozgásigénye, mivel vadászkutya.

A magyar vizsla általában barátságos. Családi kutya alatt nem pontosan értem, mire gondolsz? Nála is van egy falkavezér.

Nem javaslom kinti tartásra (persze lehet, emiatt le leszek pontozva) - mivel rövid szőrű kutya

2015. nov. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mozgásigénye hatalmas. Energikus fajta,nagyon okos, kedves, barátságos. Kinti tartásra tényleg nem a legjobb a rövid szőre miatt. Nekem van egy vizslám.
2015. nov. 26. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
nagy a füle. d
2015. nov. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem olvasol utána? Egyáltalán rövidszőrű magyar vizsláról beszélünk, ugye?

Mert ő egyébként elég nagy mozgásigényű, minimális következetességgel könnyen kezelhető, kintre viszont abszolút nem alkalmas, már csak a szőre miatt sem. Úgy általában a kinti családi kutyát tessék elfelejteni, mert az emberbarát kutya igényli is a család közelségét, nem csak boldogan elviseli.

2015. nov. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem 2 vizslám van és igen nagy mozgásigényűek. Sok foglalkozást igényelnek, Igénylik az embert társaságát és a napi rutint, lefárasztást, agyi munkát. Kinti tartásra nem gondolnám, hogy alkalmasak lennének, mert pl a rövidszőrű magyar vizslának elég vékony "bundája" van.

Ha Te is aktív életet élsz, például túrázás akkor tökéletes társ lehet. Ha "díszkutyának, vagy kertikutyának" tervezed akkor feltalálja magát és esetleg ásni fog.

2015. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Luciferke666 válasza:
Szia, nekem két rövid szőrű magyar vizslám volt egész életüket kint töltötték, avagy télen nyáron kint voltak és 15-16 év alatt, amíg éltek semmilyen betegségük nem volt, szóval szerintem az hogy, nem kinti kutya az nem igaz csak a megfelelő tartási körülményeket kell megteremteni nekik, mozgás igényük nagy az enyémeknek az volt a szokása hogy amit a kertben találtak vakondot egeret gyíkot békát stb. levadászták és kiterítették a lábtörlőnkre amivel nagyon le lehetett őket kötni az a labda aportírozás volt, nagyon barátságos könnyen tanítható, engedelmes, és intelligens bárhonnan képes meglógni de szó szerint, de erről megfelelő idomítással leszoktatható, szereti a napi rutint igazi családi kutya a gyerekekkel jól kijön nem bántja, viszont nem házőrző, mert a betörőt is körbeugrálja. Ennyi jutott eszembe remélem tudtam segíteni! :)
2015. dec. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!