Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler mellé melyik...

Rottweiler mellé melyik kutyát hozzam? Német Pincser vagy Staffordshire bullterrier?

Figyelt kérdés
A Roti kan és a leendő kutya is az lenne. Melyikkel jönne ki jobban? Talán a Német Pincser? Kérlek írjatok véleményeket :) Köszi

2015. nov. 27. 12:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez nem fajtától függ, hanem elsősorban neveléstől. Hogyan van nevelve a rotid, kutyákkal szocializálva van-e, szót fogad-e neked, ha meg akarsz tiltani valamit?
2015. nov. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mindegyik kérdésre igen a válasz.
2015. nov. 27. 13:06
 3/11 Kulcsos7 válasza:
Dobermann!
2015. nov. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó lenne mellé egy Dobi :) Csak az már nehézsúlyú :D BARF-al nem bírnám sajna anyagilag.
2015. nov. 27. 13:24
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor mindegy, a számodra szimpatikusabb fajtát válaszd. Bár az ivartalanítás biztos, ami biztos alapon jó lenne egyiküknél, vagy mindkettőnél. De megfelelő neveléssel anélkül is működhet.
2015. nov. 27. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát én a staffbullt ajánlanám, de arra figyelj, hogy jó helyről, mert azért annál veszélyesebb az idegbaj.

Plusz (ezt az információt a kutya.hu-ról szedtem, szóval ne engem pontozzatok, ha hülyeség, hanem a kutya.hu-t:D)

ez az a fajta a 3ból (amstaff, pit bull, staffbull), amelyiket a legtovább használták eredeti céljára (kutyaviadal), így nála kell a legjobban figyelni a szocializálásra, és még így is akadhatnak kemény esetek.

Ha ezt a fajtát választod, én nem javasolnám, hogy mind a kettő kan legyen, ugye a rotid már kan, én szukát javasolnék. Mert így biztosan elkerülhető a dominanciai harc. Márpedig ha két kan dominanciából összeverekszik, abból nem sok jó származik. Főleg, mivel a bullok azért a végsőkig képesek elmenni..Lehet nevelni akárhogy, ha egyszer olyan az egyed, akkor állandóan figyelni kell.

Plusz ivartalanítást mindenképp ajánlom.


De egyébként ha szukát választanál, akkor a staffbull lenne a legjobb, azzal tudnának nagyokat játszani. Szerintem a német pinscher is jó választás lehet, főleg, ha mindenképp kant akarsz. Pörgős, energikus, de nem tudom, hogy mennyire lenne kellemetlen a két kutya közti különbség..


[link]

Itt egy staffbull kennel, szerintem gyönyörű kutyáik vannak...és biztosan jó vérvonal :) (bár sajna reklámnak minősül, szóval ezer bocs)

2015. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Német pincser, vagy német törpepincser? Mert nem ugyanaz.
2015. nov. 27. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Melyikkel lenne jobb harmóniában. Melyikkel lenne jobb falka? Nem jobban hasonlít a Pincserhez mint a Staffihoz :D ? Mert az egyik terrier másik meg pincser valami :D Vagy most ez nem számít? Egy Spanyol masztiff is összhangban lenne egy Yorkshire terrierrel? Hahahahah
2015. nov. 27. 22:35
 9/11 A kérdező kommentje:
Hetes, akkor törpét írtam volna. Meg olyan kis kutyát amúgy sem akarnák és nem is lenne jó szerintem egy Rotihoz.
2015. nov. 27. 22:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy. Szocializálás, nevelés, falkában betöltött szerep mihamarabbi tisztázása (te vagy a falkevezér). Napi lemozgatás, lefárasztás. Méretbeli különbség meg teljesen lényegtelen. Sógorom német dogjának a legjobb cimborája egy puli.
2015. nov. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!