Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Veszélyes és vad a kutya, mit...

Veszélyes és vad a kutya, mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Először is leszögezném, hogy a kutya nem az enyém, sőt, tőlem vagy 250 km-re lakik!


Tudni kell róla, hogy vmilyen harci kutya vér csörgedezik az ereiben. Sose volt rendesen megnevelve, és szerintem kb az egész életét láncon tölthette. Mikor én legutoljára találkoztam vele (akkor olyan 1 éves lehetett), már fenntartásokkal kellett kezelni sajnos, az ember (vagy idegen ember) nem bízhatott meg benne teljesen. Most a hátsó kertben van megkötve. Sajnos már kétszer is megesett, hogy a láncát és nyakörvét elszakítva 2 kerítést átugorva (nem emlékszem pontosan, talán nyakig-fejig érhet a kerítés) kint termett az utcán és a ház előtt kutyát sétáltató emberek pincsijét széttépte. Állítólag direkt álltak meg a ház előtt és ingerelték a kutyát. Meg, tudjátok, falun sokszor mindenki hibás, csak a gazda nem - legalábbis most ezt tapasztalom. Én nyilván úgy gondolom h a gazda felelőssége lenne vmti tenni, de nem egyszerű a helyzet. Szerintetek mit lehetne csinálni? A nevelés itt nem segít, úgyse fognak vele foglalkozni..


2015. nov. 27. 15:00
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Varázsolni nem lehet, ha nincs idejük vele foglalkozni, akkor új gazda.
2015. nov. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

De segítene a nevelés, most már rehabilitációval kellene kezdeni, de erre a tulajdonosai nyilvánvalóan nem alkalmasak, és sz.rnak a kutyára.

A megoldás egy olyan új gazda lenne, aki ért a kutyákhoz olyan szinten, hogy képes legyen a kutyát rendbehozni.

Szegény állat, annyira sajnálom az ilyen kutyákat. :( Lehetne belőle egy normális családi kutya, ha nem ilyen helyen nevelődik. :(

(Olyan nincs, hogy "harci kutya". Olyan van, amit nem nevelnek vagy félrenevelnek szándékosan).

2015. nov. 27. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az állatvédöknél kellene kezdeni valamit, a kutyát el kellene venni ettöl az embertöl és megfelelö terápiára vinni.
2015. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
El kell koboztatni, hogy olyan helyre kerüljön, ahol még lehet esélye normális életre.
2015. nov. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát, a legkönnyebb lehetőség az az, hogyha állatvédők elveszik nem megfelelő tartás miatt. De ilyen eset ritkán van, általában először a hatóságok szólnak érte, aztán mikor kimennek ellenőrizni, már "eltűnt" a kutya..

Az én kutyám is hasonló helyről jött, meg is van a "hatása", eddig 2 kutyaiskola mondott csődöt, és rontott rajta jobban...:/

Szóval, nem egyszerű, és szerintem kevés ember van, aki jelenleg be tud vállalni egy ilyen kutyát, mert a nehezen kezelhető kutya nem igazán kell senkinek..

2015. nov. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a pincsik gazdái helyében jól feljelentettem volna a kedves gazdát, aztán akkor remélhetőleg elviszik. Tudom, hogy nem tehet róla, de az olyan kutyát aki a társait széttépi, nem tudok sajnálni, mert a pincsik még annyira sem tehetnek róla.

Meg különben is mióta indok az, hogy direkt ingerelte? Ilyen alapon azért is megállhatott volna, hogy a cipőjét bekösse. kutyának tök mindegy miért állnak meg, ők akkor is ingerli...

Az viszont szerintem teljesen természetes hogy a tőle 250 km-re lakó embereket nem kezeli minden kutya legjobb barátként...

2015. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Én is úgy gondolom, hogy új gazda lenne neki a megfelelő, csak sajnos nekem semmi beleszólásom nincs a dologba... Ezért gondolkodom most olyanban, hogy hogyan lehetne legalább azt elérni, hogy a kutya az udvarban maradjon.


2-es, igazad van, elég rossz volt a megfogalmazás. Nem is tudom, pitbull vagy staffordshire keverék lehet, szóval nem ártana egy határozott gazda mellé, de..


Az a baj, hogy nem is tudom megértetni velük, hogy az ember felelős a kutyájáért. Nem számít kik mennek az utcán vagy kik állnak meg bosszúból a kapuban, akkor is a gazda felelőssége, hogy a kutyája ne okozzon bajt.

2015. nov. 27. 16:25
 8/10 A kérdező kommentje:

7-es, a 250 km-et csak azért írtam oda, hogy még véletlenül se higgye senki azt hogy az én kutyámról van szó és én nem tudom megnevelni :-)


Ahogy írtam, én 1-2-szer találkoztam a kutyával, de annak is már jópár éve. Csak most hallottam, hogy mik történtek és kissé kiakasztott. Főleg a gazdák hozzáállása

2015. nov. 27. 16:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegy milyen fajta.Pitbull kutyában is vannak kedvesek,jól neveltek.Ez a kutya viszont veszélyeztet más kutyákat,embereket is.Bár az akik sétáltatták a pincsijüket,miért nem jelentették fel az agresszív kutya gazdáját? Mert ilyenkor azt csinálják,meg egyértelműen elaltatják a kutyát és a gazdát megbüntetik.
2015. nov. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
52%
Az illetékes jegyző felé jelezni a dolgot. Ő már tud a továbbiakban intézkedni. Annak üzenem aki szerint az állatvédők elkobozhatják a kutyát, hogy pontosan annyi jogkörük van erre mint a boltos margitnéninek volt '82-ben. Semmi! Megfelelő gazdát találni neki kb nulla az esélye. Megváltoztatható, hiszen minden kutyát lehet szocializálni, lehet nevelni, de sajnos egy ilyen esetben a legkevesebbszer a rehabilitáció a hivatalos út. Hatóság elkobozza majd ha bebizonyosodik hogy veszélyes a kutya, akkor sajnos eutanázia.
2015. nov. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!