Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hangyairtókat, praktiká...

Milyen hangyairtókat, praktikákat ismertek, ami nem veszélyes a kutyámra?

Figyelt kérdés

Sajnos a chemotox és társai kiesnek, sütőpor nem jött be.

Köszönöm a válaszaitokat. 😊



2015. szept. 16. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát én megmondom őszintén, amikor meguntam a vegyszerezést, leöntöttem a lyukba némi Domestost, érdekes módon azonnal eltakarodtak... :D
2015. szept. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

BIOKILL Classic. Melegvérűekre ártalmatlan, azonnal is hat, és tartósan is. Beltérben és kültéren is használom.


Egyébként is ártalmatlan lenne a kutyára, macskára, de én injekciós tűvel, egy 2 milliliteres fecskendővel juttatom a lyukakba, repedésekbe, így kívül semmi sincs. (Elég könnyű kideríteni, hogy honnan jönnek, hova mennek. Ha sok van és nagyobb területen, akkor lapátra söpröm őket, és áttekinthetővé válik a terület. Egy-egy befelé igyekvő, egy-egy előbújó, elárulja a helyüket.)

Ráadásul, így, nagyon gazdaságos.


De sokkal bátrabban is használható, a [link] oldalon a „linkek” első videója mutatja.


Gazda-, mezőgazdasági-, agro-, kertész boltokban kapható.

2015. szept. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a Biokill dolgot megjegyzem (:


Macskatál mellé van felragasztva egy Protect hangyacsapda. Nekem bevált, de kellőképpen kreatív kutyák lehet, hogy le tudnák szedni.

2015. szept. 17. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Platypus ***** válasza:
100%
Vannak olyan hangyairtók, amik nem tartalmaznak klasszikus értelemben mérget. Kis dobozka vagy virág alakú műanyag izé lyukakkal, benne csalétek. A hangyák hazaviszik, és meddővé teszi a királynőjüket. Ha a kutya hozzá is fér, nem lesz baja tőle.
2015. szept. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4: ja, az nem ér semmit :) A mi hangyáink jóízűen elfogyasztottak két dobozt, megnyalták a szájuk szélét, és kértek még.
2015. szept. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat !

Először megnézem ezt a biokill-t, és ha abból sem értenek, akkor jön a nehézfegyverzet, alias domestos (akumi, erre már én is gondoltam, de látom nem vagyok egyedül akkor), vagy másegyéb.

A lyukacska megvan ahonnét jönnek, a sütőport, illetve a "hangyacsalikat", bizony, elfogyasztották. Az ecetes citromos löttytől sem riadtak vissza, s már kezd egy kicsit sok lenni ez a sok állat, én kutyát szeretnék, hangyát nem.:)

2015. szept. 17. 13:03
 7/8 Platypus ***** válasza:
5-ös, még szép, ennek így kell működnie. A dolgozó hangyákra semmiféle hatása nincs, az a lényeg, hogy vigyék haza minden nap. Pár hónap múlva viszont végleg elfogynak, mert a királynő petéi nélkül nincs többé utánpótlás. Ez egy lassú, de alapos megoldás. A fentebb listázott trükkökkel a folyamat gyorsítható.
2015. szept. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát arra nem értem rá, a konyhapulton kolbászoltak és takarították a mosatlan edényeket :D
2015. szept. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!