Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vékony kb 50 kg körüli öreg...

Vékony kb 50 kg körüli öreg néni tibeti juhászt sétáltat. Vélemény? Ez nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondjátok, hogy vannak kutyák amik nem valók mindenkinek. Ez a kutya 3x akkora mint a néni, nem hinném hogy meg tudná őt fékezni. Ja és a néni kb 70-75 közötti.

#kutya #juhászkutya #tibeti juhász
2015. ápr. 3. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha meg van nevelve a kutya, akkor miért baj, h ekkora kutyát sétáltat?
2015. ápr. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amikor azt olvasod, nem minden kutya való mindenkinek, hidd el, nem a kutya és a gazda közötti méretkülönbségre értendő.
2015. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutya jól van nevelve, és a gazdi tud vele bánni, nem az számít, mekkora ő és mekkora meg mennyi idős a gazdi.

Ennyi erővel a sérülteket segítő kutyák is lehetnének veszélyeske a méretükből adódóan sérült gazdáikra nézve (kerekesszék, vak), mivel ők is kiszolgáltatottak, mégse szokott probléma lenni.

2015. ápr. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
valoban szokatlan a latvany, ehhez a kutyahoz sokkal elobb tarsit az ember fejben egy felnott ffit, ( a kutya meretei miatt), de semmivel sem biztosabb az, hogy az a felnott ferfi tud parancsolni a kutyanak, vagy jobban megnevelte, mint az idos neni.
2015. ápr. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem mintha egy felnőtt férfi meg tudna fékezni egy ilyen kutyát, ha olyan lenne, hogy meg kell fékezni.
2015. ápr. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ott már régen baj van, ha egy kutyát csak testi erőfölénnyel lehet megregulázni.
2015. ápr. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nemtudom, de én inkább nem megyek ki olyankor, amikor az utcánkban sétálnak.
2015. ápr. 3. 11:20
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nos 26éves vagyok,de 7évesen egyedül az utcán sétáltattam porázon a jugoszláv farkasölő kutyám(dorisznak hívták)egy rántás elég lett volna és repültem volna a kutyám után,de soha elnem rántott volna vagy ugrott volna oda a kerítésnél álló kutyákhoz. Sajnos 12éves koromban elhunyt már nagyon öreg volt,de addig rendszeresen sétáltattam az utcában vagy inkábj ő engem, soha fel nem hergelte volna magát más kutya láttán ha a közelében voltam.Az egy dolog,hogy az udvarba engedély nélkül idegen a lábát nem tehette be,de elképesztően figyelt és vigyázott rám ha az utcán sétáltattam egyedül. Nevelés kérdése minden soha nem értettem miért mosolyogtak a lakók,hogy sétáltatom a kutyám az utcában, volt aki még le is fényképezet mondván ő még ilyent soha nem látott nagyon gyerek szerető volt, a jatszótéren nem én vigyázztam rá, inkább ő rám és a többi gyerekre akik imádták.

Sokszor volt,hogy a szülök kiengedtek minket játszani egyedül a ház körüli homokozóba azzal a feltétellel ha a kutyám is velünk van, mert tudták,hogy ő vigyázz ránk.:)

2015. ápr. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem kifejezetten veszélyes, mifelénk is van egy néni egy nagy fekete német juhásszal sétafikál.
2015. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok kutya nagyon "szociálisan érzékeny", figyelmes, pontosan tudják hogy a kisgyerek, vagy öreg néni gyenge, és még véletlenül sem csinálnak olyat, amivel megsérülhetnek. Amelyik kutya jó idegrendszerű, magabiztos, nincsenek komplexusai, azok figyelni, sőt vigyázni is szoktak a gazdáikra. Plusz, lehet hogy az öreg néni nem tudná legyűrni erőből, viszont tekintélye még lehet a kutyánál, tisztelheti, szeretheti őt, hallgathat rá, nem kell ehhez testi erő.
2015. ápr. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!