Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okozna valamilyen komoly...

Okozna valamilyen komoly változást a kutya viselkedésében ha egy eddig tiltott dolgot most megengednék neki?

Figyelt kérdés
A lényeg az hogy eddig nem jöhetett fel az emeletre, de mivel már 1 éves lesz és ez a kutya tényleg "csak arra jó" hogy a lábamnál üldögél amíg tanulok arra gondoltam hogy felengedném a szobámba. Lehet ennek valami rossz hatás pl a falkavezérségre vagy hasonló?

2015. nov. 28. 19:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit meg lesz ütközve, hogy "ha eddig nem engedte, akkor most miért?". Ha egy kutya megtanul egy szabályt, és szigorúan betartatják vele, furcsa lesz neki, hogy most szabad a vásár. :)

A falkavezérségedre semmi rossz hatással nem lesz, hiszen nem pofátlanul áthágta a szabályt, hanem te engeded, "parancsolod" fel az emeletre. :)

2015. nov. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz :)


Meg fog lepődni, lehet hogy először nem is lesz hajlandó felmenni.

De te vagy a vezér, és elfogadja a döntésedet hogy ezentúl felmehet :D

2015. nov. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el emellett nagyon ráerősítve megtanítani, csak akkor mehet fel, ha te megengeded. Nem fog gyorsan menni, de meg lehet tanítani.
2015. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Semmi. Én először nagyon keményen betartottam ezt a falkavezér dolgot, mert nehéz viselkedésű kutyám van. Aztán, ahogy annak rendje és módja szerint kell történnie, belopta magát egyre jobban a szívembe, most már itt van a kanapén mellettem. Se jobb, se rosszabb nem lett tőle, egyszerűen örül, hogy feljöhet (általában még így is hívásra jön, magától csak éjszaka megy fel, mikor mi alszunk).

Örülni fog, hogy veled lehet:) Kicsit bizonytalan lehet.

2015. nov. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!