Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekem olyan gondom van, hogy...

Nekem olyan gondom van, hogy nem vagyok tisztaban teljesen a kutyusok torzskonyvevel. Azt a gazdi adja nekem vagy egy allatorvos? Ha apanak es anyanak van torzskonyve, akkor lehet kerelmeznia gazdinak a kicsik torzskonyvezteteset egy idon belul.

Figyelt kérdés

2015. nov. 30. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A szülők kellenek hogy rendelkezzenek mindenekelőtt törzskönyvel, majd utána a megfelelő számú kiállítás és egészségügyi szűrás ( amit a fajta klubb határoz meg) majd kell, hogy tenyésszemle. Aztán a tenyésztőnek kell lennie engedélynek, hogy tenyészthet és a születendő kölykökhöz automatikusan jár a törzskönyv amit a tenyésztő már megszületés után elkezd inétzni. A törzskönyv nem OPCIÓ!
2015. nov. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen:)
2015. nov. 30. 15:53
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztő adja törzskönyvet a kölyökkel együtt, amikor megveszed.

Az, hogy apának és anyának van törzskönyve, az még önmagában nem elég ahhoz, hogy a kölyköknek is lehessen.

Apának és anyának tenyészszemlén meg kell felelnie, és a legtöbb fajtánál már vannak kötelező szűrővizsgálatok is, amiknek meg kell lennie.

Törzskönyvet csak a tenyésztő válthat ki. Miután megszületik az alom, alombejelentőt ad le. Mire a kicsik új gazdihoz kerülnek, 8 hetes korra már ki vannak állítva a származási lapjaik (törzskönyv), azzal együtt kerülnek az új gazdihoz.

2015. nov. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igy mar teljesen érthető a számomra!Koszonom!Mire figyeljek,ha egy rövid szoru magyar vizslát szeretnek vásárolni?
2015. nov. 30. 16:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Arra, h amikor elmész meglátogatni az almot, akkora a tenyésztő mutassa meg neked a szülők törzskönyvét, eredményeit (orvosi szűrések és kiállítások), írjatok szerződést, kapj garanciát, törzskönyvet, oltási könyvet, és a kicsi chippelve legyen (a chip száma szerepel a törzskönyvben!)
2015. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amit az állatorvos ad, az az oltási könyv, abba kerülnek az oltások matricái.
2015. nov. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Arra figyelj még a leírtakon kívül, hogy:

1. Legyen kennelneve, és lehetőleg honlapja is a tenyésztőnek.

2. Olyan nincs, hogy törzskönyv nélkül adja, vagy anélkül olcsóbb.

3. Szülők tenyészszemlések legyenek. Nem árt, ha vannak kiállítási és/vagy munka eredményeik is.

A kölyök ára 80-100 ezer körül lesz várhatóan.

2015. nov. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt találsz vizsla tenyésztőket:

[link]

2015. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Olyannak ne dőlj be ahol azt írják törzskönyvvel drágább. A törzskönyv 5500 ft szóval ha olyat látsz 50 ezer törzskönyvel nélküle meg 25-30 az át verés. Magyar vizslát szerintem hobbira tenyésztőtől lehet venni 80 körül is. Magyar fajták nem olyan drágák szóval hozzájuk kedvezőbb áron lehet hozzá jutni. Míg egy weimari vizsla már 150 ezer is lehet,ha nem több.

Magyar vizsla kennelek linkjét linkelték nézd át.

2015. dec. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!