Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért keveri szinte mindenki...

Miért keveri szinte mindenki a kutya harapásának erősségét, azzal, ha éppen csak fog valamit?

Figyelt kérdés

Nagyon sok cikket és fórumot olvastam ezzel kapcsolatban. Mindenki írt mindenfélét, kb. 2 válasz sem volt hasonló. Aztán pár "pitbull" tulajdonos, (volt aki azt állította, hogy az ő felnőtt kutyája 20 kg, van aki szerint 60 kg) (????) persze mindenkit túl akart szárnyalni. Az egyik emberke váltig állította, hogy márpedig a "pitbull" a világon a legerősebb harapású kutyája, mert az övé másfél órán keresztül valami rongyot húzott. (?????)


Ja, így már érthető. Akkor ha én másfél óráig tartok egy üres poharat, akkor biztosan erősebb vagyok annál aki 4 másodpercig megemel 300 kg-ot.


2015. dec. 3. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Képzeld, én meg nagyon sok cikket és fórumot olvastam, hogy 2012 december lesz a világvége. Ugye, hogy ez milyen hiteles volt? Ó, pedig hányan lettek öngyilkosok emiatt...


Erre nem nagyon lehet mit mondani, aki hülye, az ahhoz is hülye, hogy magától belássa, ha hülyeséget mondd. Nem kell őket komolyan venni és kész.

2015. dec. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mondjuk igazad van. Nem kéne ilyen értelmi fogyatékosokkal foglalkozni. De amikor ekkora blődséget mondanak.....
2015. dec. 3. 20:02
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, tudom mit érzel, de hát vannak ilyen emberek... Tudod, van az a mondás, hogy az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel. :) A hülye ember tudása kicsi, ezért nincs rálátása azokra a dolgokra, amiket nem tud, ergo egy csomó dolog számára nem létezik, ennek megfelelően ő azt hiszi, hogy szinte mindent tud. Szóval tényleg nem éri meg velük foglalkozni, mert csak saját magadat idegesíted.
2015. dec. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor elég egy egyszerű linket benyomni, a youtube-on fent van a NatGeo kutyaharapás méréses videója. Bár csak néhány kutyafajta egyedét mérték persze, de azért egy képet mutat a dologról. A sorrend ha jól emlékszem így néz ki. Labrador < pitbull = németjuhász = malinois < rottweiler < bullmasztiff
2015. dec. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nézd, egyrészt ahogy már írták, oktondi emberekkel nem lehet érdemben vitázni, de még érvelni sem.

Másrészt meg tényleg többféleképpen lehet definiálni az erőt, ahogy az emberi sportban is. Maximális erő, gyorserő, erő-állóképesség, asszem így szokták felosztani. Maximális erő = fekvenyomás, gyorserő = súlylökés, erő-állóképesség = szkander vagy hosszútávfutás. Ugyanezt külön kéne kezelni a kutyáknál is.

Ha az állóképességet vesszük, vagyis hogy ki meddig tud csüngeni valami rongyon, akkor lehet, hogy egy méregzsák kis terrier kenterbe veri a mezőnyt, de persze a harapás erősségében (hány newton erőt tud kifejteni az állkapcsával) nem veheti fel a versenyt a bull típusúakkal vagy a német juhászokkal, már csak a méretéből adódóan sem.

Egy csont kettéroppantásához is más jellegű izmok kellenek, mint a csibészkarra való rácuppanáshoz.

Százféle komolynak tűnő tesztet lehetne elvégezni úgy, hogy mind a száznál más legyen az eredmény. Állatokon eleve nehéz reprezentatív teszteket végezni, mert nem céljuk, hogy jól szerepeljenek a teszten, csak csinálják.

2015. dec. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!