Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kölyköt adnak örökbe a...

Ha kölyköt adnak örökbe a menhelyen, előtte ivartalanítják, vagy az a leendő gazdi feladata?

Figyelt kérdés

Ha menhelyről fogadunk örökbe kölyökkutyát, a leendő gazdi feladata a sterilizálás, illetve mit szoktak javasolni, meg kell várni vele az első tuzelést vagy egy adot hónaphoz kötik, mikorra kell elvégezni? Milyen sűrűn szokták ellenőrizni a kutyus hogylétét?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2015. dec. 3. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Mi menhelyröl fogadtunk örökbe egy 9 honapos szukat, öt 4-5 honapos koraban ivartalanitottak a menhelyen. Szerintem ennel fiatalabb korban nem lehetne ivartalanitani, mert az mar a kutya egeszseget veszelyeztetne. Mar közel 4 eve van nalunk, de egyetlen egyszer sem ellenöriztek a hogyletet. Szerintem ez max. fajtamentöktöl törtenö örökbefogadasnal szokas, de javitsatok ki, ha tevedek!
2015. dec. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt az adott menhely határozza meg. Mivel a legtöbb menhely azzal is bajban van néha, hogy hó végén mit adjanak enni a kutyáknak így nem ivartalanítják az összes örökbe fogadhatót.


Általában az örökbefogadás feltételeinél lehet olvasni, pl: "ivartalanítási kötelezettséggel".

2015. dec. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Fél évé van nálunk a kutyus s qmikor hozták fel se akartak jönni, pedig így meg úgy mondták, hogy fontos számukra, hogy személyesen vigyék a gazdi lakásába, hogy lássák a körülményeket meg ilyesmi. Azóta se érdeklődtek, pedig nevesebb helyről fogadtuk örökbe. Mindjuk én x időnként szoktam írni. Mi ivartalanítva kaptuk, bár egy éves volt. Kölyköket szerintem ritka esetben ivartalanítanak. Inkább az örökbe fogadót terheli, hogy x idős koráig történjen meg. Azt nem tudom, hogy ellenőrzik e.
2015. dec. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!