Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálhatja ezt a kutya?

Miért csinálhatja ezt a kutya?

Figyelt kérdés

Menhelyi kutya.

Teljesen szelíd, szófogadó, barátságos.

Viszont azt vettem észre, hogy ha valaki egyenesen szemből nyúl a pofája, feje felé, akkor elkezd ugatni ?

Miért csinálhatja ?


2015. dec. 4. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem támadásnak érzékeli, probáld meg hogy akkor nyúlsz a feje felé amikor figyel, szóval pl. ha alszik vagy máshova figyel akkor ne, szólitsd a nevén és úgy szépen lassan! És még egy kérdésem lenne, olyat nem vettél észre h rosszul lát?
2015. dec. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nekem nem csinálja.

Viszont azt hallottam, hogy a menhelyen olts volt és akkor ugye beindul, ugat az összes kutya, ha a kennelek előtt mászkál valaki és az egyik új gondozó szemből probálta a nyakörvét megfogni. Akkor sem hagyta.

Akkor csinálta, illetve most a nővéremnek.

Azt láttam, hogy lassan nyúl a kutya feje felé, és akkor ugatta meg.

Eddig egy hangja sem volt.

Moroghatott, ugathatott rá másik kutya, akkor sem foglalkozott vele. Sétánál első hívószóra, füttyre jön vissza.

Nem vettem észre, hogy baj lenne a látásával. Szerintem teljesen jól lát...

2015. dec. 4. 19:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Fenyegetőnek érzi valamiért.
2015. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Lizee-Jana ***** válasza:

Ha menhelyi kutyus akkor ez valamenyire érthető. Lehet hogy a múltban rosz helyen lakott, vagy nem is lakott valahol.


Valószínű azért csinálja ezt mert lehet régebben bántotta valaki, vagy megverték szegényt, és az ilyen brutális dolgok a kutyát kísértik egész életében.

Nálatok biztos jó helye van, ne kísértsétek, mondjátok meg annak aki simogatja/simogatni akarja hogy ne a fején simogatsák, mert ha egyszer úgy megijed vagy annyira fenyegető neki lehet hogy a barátságos természete ellenére odaharap.

A menhelyi kutyáknál sajnos ilyenek előfordulnak!

Sok sikert! :)

2015. dec. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! :)
2015. dec. 5. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!