Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki lett ivartalanítva a...

Ki lett ivartalanítva a kutyám! Változni fog?

Figyelt kérdés

Segítségeteket szeretném kérni abban , hogy a keverék 2,5 éves kutyámat ivartalanította az orvos (november 27.-én) sajnos a tölcsér miatt teljesen depressziós lett , de túl vészeltük. Aztán múlt hét szerdán a kutyám (5 percre volt magára hagyva) kiszedte magából a külső varratokat. Elvittük az orvoshoz aki további 4 nap tölcsér használatát írta elő ami ma letelt.

A problémám nekem azzal lenne , hogy a kutyám egy életvidám , örökmozgó , hiperaktív egyed volt akit lelőni sem lehetett , ami teljesen eltűnt.

Jó megértem én , hogy műtötték , a sebe nem teljesen gyógyult még be , de a hámot alig tudjuk rá adni és nem igazán tudjuk le/ki vinni sétálni sem , se pisi se kaki.

Utána olvastam és sok helyen írták , hogy a kutyák "otthon ülősek" lesznek ? Ez mit jelent konkrétan ? Nyugtassatok meg , hogy ez az állapot átmeneti? Mit tudnék csinálni , hogy jobb kedve legyen ?



2015. dec. 7. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:

dehogy lesz "otthon ülős", ugyanolyan lesz, mint régen, az én kutyámat 1,5-2 korában műtettük meg, most 11 éves, és még mindig olyan, mint kölyökként

gondolom most azért ilyen kis kedvtelen, mert megviselte a műtét, ez neki is egy stresszhelyzet, nem tudom, hogy egy testrész eltávolítást mennyire fognak fel a kutyák, de azzal tisztában vannak, ha valami komoly beavatkozás történik velük, és sajnos vannak esetek, amikor ez nehezen érinti az adott kutyát, lehet, nálatok is ez a helyzet, de szerintem inkább az a baja, hogy fáj, húzódik a sebe, menjetek vissza a dokihoz, vegyetek neki fájdalomcsillapítót és fertőtlenítő kenőcsöt, pár nap és jobban lesz

2015. dec. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás miatti viselkedésváltozás, ha egyáltalán van - pl. kan kutya kevésbé agresszív vagy szökős lesz - csak lassan, a hormonok kiürülése után következhet be, ami hónapokba telhet. Tehát semmiképp nem közvetlenül műtét után, egyik napról a másikra történik. Vagy fájdalmai vannak még, vagy rosszul élte meg a műtétet és a lábadozást, ettől elbizonytalanodott. Előbbi esetben az orvos tud még fájdalomcsillapítót adni, vagy kivizsgálni hogy mi nem stimmel, utóbbinál viszont az a legjobb, ha mindent úgy csináltok, ahogy korábban, ahogy megszokta, mert az ad neki biztonságot.
2015. dec. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

valószínűleg még kellemetlenül érzi magát a műtét után. igaza van az utolsónak, a változások a hormonok kiürülésekor jelentkeznek (ha lesznek), az meg két-három hónap minimum.

nem írtad, hogy kan vagy szuka, az utóbbiaknál kicsit hosszabb a felépülés, hiszen nagyobb, komolyabb beavatkozás, de idővel ők is "visszaállnak". az én kan kutyámnál már teljes lelkifurdalásom volt akkora nagyhalált adott elő másnap. aztán eltelt két-három nap és ráunt a pihire meg a kis magánszámára, a galléros egy hete alatt gyakorlatilag az idegösszeroppanás szélére kergetett mindenkit a hisztériájával, ő már ment volna, de varratokkal még nem engedhettem...

2015. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!