Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beauce-i juhászkutya egészsége...

Beauce-i juhászkutya egészséges fajta?

Figyelt kérdés
Mennyire beteges fajta? Gerinc csípő téren?. Diszplázia gyakori náluk? Lépcsőzést mennyire bírják?(nem 20 emeletes panel) Van más betegségük amire ügyelni kell?

#egészség #diszplázia #Beauceron #beaucei- juhászkutya
2015. dec. 8. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden nagytestű fajtánál előfordul a diszplázia, gerincprobléma. De szűrt felmenőktől származó beauceronnál azért elég kicsi az esély erre. Viszont ez nem csak genetikai lehet, ki is alakulhat a kutyánál, főleg ha kölyökként nem vigyáznak rá eléggé.

Ezen felül még az allergiát tudom, hogy néhány boci szenved miatta. De összességében azért az egészséges fajták közé tartozik.

2015. dec. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A diszplázia valóban befigyelhet, de Mo-n majdnem az egész állományt ismerem, és nem tudok közepesnél rosszabb állapotról, szerencsére ritkán fordul elő. Gerincbetegségről hallottam már, ha jól emlékszem Dragon Noire kutyáknál. Az allergia fura dolog, akikről tudom, hogy azok, azoknál sem volt bizonyított, sokkal sanszosabb a hipochonder gazdi... volt viszont egy autoimmun beteg, ő sajnos el is ment :(

A megfelelő kennel kiválasztása a legfontosabb, érdeklődj a fajtaklubnál!

2016. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!