Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanításánál...

Kan kutya ivartalanításánál miben változna a viselkedése?

Figyelt kérdés
Annyi vele a probléma, hogy mindent lepisil...kinti kutya, de a kazánházba bejöhetnek. Eddig egy kutyánkat se kellett tanítani, hogy nem szabad bepisilni, mindnek volt annyi esze, hogy kint pisiljen...ennek nem. Ha nyitva van az ajtó, sokszor még akkor is bemegy és lepisil valamit. Hiába követtünk már el mindent. Az udvaron is lepisili a zsákokat, amik átáznak. Teraszra is felpisil. Ivartalanítás segítene hogy ne akarjon megjelölni mindent ? Illetve nagyon rossz...nagyon szeleburdi, tele van energiával, amit egyszerűen képtelenség levezetni. Hiába futnék vele egy órát, fél óra mulva ujra rosszalkodna. Nem volt még ilyen kutyánk, amit nem tudtam volna normálisan megnevelni, pedig már nem egy kutyához volt szerencsém. Büszke is voltam magamra, hogy milyen jól nevelt kutyáink vannak. De ezzel szinte képtelenség együtt élni. Ivartalanítás segítene valmit ?

2015. dec. 9. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás segítene, hogy könnyebb legyen megnevelni, de azt nem ússzátok meg. Keressetek viselkedési problémákkal foglalkozó kutyasulit vagy kiképzőt, miközben intézitek a golyózást.
2015. dec. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30%

Én eddig csak a szuka kutyáimat ivartalaníttattam, illetve egy kant, a többi kant eszembe sem jutna. Őt heredaganat miatt kellett sajnos, szerencsére azóta él és virul. Még időben lett megműtve, nem volt áttét.

Igen, sajnos tapasztalatból mondom, hogy sok mindenben megváltozik, nemcsak a kanosságot értem ez alatt. Vigyázni kell, mert könnyen elhízik, noha nem is mohó. Lassabb sokkal, mint egy öreg kutya. noha jelenleg 6 éves. (A betegsége másfél éve volt.)

És a lényeg. Jelenleg 4 kutyám van, 1 szuka, 3 kan. Bizony, amikor a másik két kan levizel valamit, mondjuk bokrot vagy bármit, akkor ő is megjelöli.Ezt én is furcsállom, de így van.


Létezik hormontabletta és injekció, ami a kanosságot csökkenti. Hogy erre jó-e, azt nem tudom. De biztos nem olcsó és sok mellékhatása van. 33/F

2015. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, szívesen fogadok még tapasztalatokat. Gondolom ivartalanítással a területvédő ösztön is alább hagy. Erre pedig nekünk szükségünk lenne. Keverék kutya. Eredetileg egy jobb örző képességekkel megáldott kutya volt tervben, de ide szegőgött a házhoz, és nincs már szívem másnak ajándékozni, pont a problémái miatt is. Más nem biztos hogy ezt eltűrné, és néha lemozgatná...neki egyenesen a halál lenne kennel vagy lánc. Igazából a pisiléssel és a túlzott energiával van gond. Hiperaktív...az őrző képesség, terület védés csökkenése nem lenne jó, mivel eddig se sok van szegénynek.
2015. dec. 9. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy millió ivartalanított kant ismerek, és egyik sem lassú meg használhatatlan. A kutya személyisége szerencsére nem a heréiben lakik, hiába szeretnék ezt hinni egyes gazdák (főleg férfiak egyébként). Ha a kutya most őrzi a házat, később is fogja. Nem mintha manapság egy kutya számottevő védelem lenne, mert ezer módon ki lehet iktatni, ha valaki be akar menni, de ha neked öröm, hogy ugat, akkor megnyugodhatsz, hogy ezzel nem fog felhagyni.
2015. dec. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!