Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legjobb megoldás...

Melyik a legjobb megoldás szuka kutya ivartalanításánál?

Figyelt kérdés
7 éves német vizsla szukánkat szeretnénk ivartalaníttatni. Hallottam, hogy többféleképpen is szokták, pl. csak elkötik a petevezetéket, vagy kiveszik a méhet, vagy az egész méh-petefészek cuccot. Melyik a legjobb megoldás és miért?

2012. máj. 29. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

már legalább 20 éve nem kötnek el. semmi értelme, betegségeket ugyanúgy megkapja, tüzel...

tehát az ivartalanítás az amikor kivesznek mindent, egy 7 évesnél az egész méhet is.

2012. máj. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, esetleg írhatnátok kb árakat is!
2012. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mi másfél hónapja a 27 kilós kutyánkat ivartalanítattuk 23 ezerért. Nem tudom, hogy csinálták, de szerintem kipakolták, egy kábé 10 centis vágás volt a köldökétől a nemiszervéig.
2012. máj. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%
Pakoljanak ki mindent, így a legelőnyösebb egészségügyi szempontból. Árak változóak, valahol akcióban csak a gyógyszeres ktg-et kell kifizeti.
2012. máj. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az orvost, hogy csak elkötik, vagy teljesen kipakolják? Teljesen el vlt halva, hogy soha egy orvos sem köti el a kutyát, csak kipakolják és nem is érti, hogy hol hallanak ilyeneket az emberek. Szóval elvileg elkötni már egy orvos sem fogja a kutyát! Az én 5 kg-os kutyámat 16 ezerért fogják ivartalanítani.
2012. máj. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta az állatorvos, hogy mindenképpen az a legjobb, ha kiveszik a méhét és a petefészkeit is, mert így nem gyulladhat be a későbbiekben a petefészek, stb.

Nekem 24 e Ft-ért ivartalanították a 8 kg-s kutyusomat Budapesten, de "akcióban" akár 12-15-ért is megcsinálhatják. Vidéken az ismerősöm állatorvosa kb. 12-14 e Ft-ért végzi el egy 10-12 kg-os kutyán a műtétet.

2012. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Fiatal korban jellemzően csak a petefészkeket veszik ki. Ha pedig ezeket eltávolítják, az állatban nem termelődik több progeszteron, ami regenerálja a méhet és leáll az ösztrogén termelődés is, ami alkalmassá teszi a méhet a zigóta befogadására és védi az embrió. Egyszóval ha ezek a hormonok hiányoznak, a méh működése leáll, nem lesz vele több gond.

A méhet jellemzően csak idős kutyáknál szokták kivenni, illetve akkor, ha valami probléma van, gyulladt, stb. Lehet kérni a dokit különösebb ok nélkül, hogy azt is távolítsa el a kutyából, de ez egy nagyobb műtétet jelent, több ért kell elzárni, alapjáraton valamivel nagyobb kockázat lehetséges. Fölösleges ezt is kivenni, ha nincs semmi probléma.


Nekünk 28 ezer volt az ivartalanítás a 36 kg-os kutyámnak, gyomor kivarrással.

2012. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segített! :) Tudtommal semmi baja nincs a méhének, tehát elég ha kiveszik a petefészket? Vagy nála már a méhet is kivehetik? Egyébként kb. 27 kg lehet :)
2012. máj. 30. 14:23
 9/14 anonim ***** válasza:
Én pont úgy tudom, hogy azért kell kivenni a méhet is mert később is lehet még gond belőle. Akiket ismerek állatorvosokat, ők kipakolják teljesen.
2012. máj. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én eddig pont, hogy soha nem hallottam még fölöslegesen teljes kipakolásról. Se a mi dokink, se egyik ismerősöm orvosa nem szokta a méhet eltávolítani, sőt, nálunk még a menhelyes orvosok sem szokták ezt alkalmazni, csak ha gond van.
2012. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!