Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Milyen kutyát ajánlotok engedelmes munkához?

Figyelt kérdés
Lehetőleg közép termetű legyen,és le lehessen vele akár az IPO3 vizsgát is tenni.Panel lakásban lakna,de napi több óra mozgás lenne neki biztosítva.Lenne mellette egy jack russel terrier.
2010. márc. 22. 19:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász, belga juhász, holland juhász, rottweiler, snaci (közép, óriás), dobermann... Tudom ezek nagyobbak de nagyrészt ők szerepelnek ilyen versenyeken. Esetleg a közepes pásztorkutyák, border, mudi, ausztrál juhász...
2010. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
Golden Retriver <33
2010. márc. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

goldik szófogadók

nem hiában ők általában a vakvezető kutyusok :P:D:)

de ammúúgy nagy testű :S

2010. márc. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A goldi nem biztos hogy okosabb más kutyáknál, egyszerűen csak megnyerő a külseje, barátságos és nyugodt... Egy német juhász is jó lenne, de pl neki elég erős őrző ösztöne van, és sokan félnek is tőle...
2010. márc. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Igen,a goldi tényleg okos,de nem a munkakutyázáshoz találták ki.És nem hiszem,hogy jó lenne örző-védőben,meg nyomkövetésben (ami ugye már benne van az IPO1 vizsgában is...)

2010. márc. 22. 19:29
 6/16 anonim ***** válasza:
Mali, németjuhász, border, stafford...
2010. márc. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk IPO2 van meg, egyenlőre. Egyébként goldenről van szó... igaz az örző-védőben nem ér fel egy malival vagy németjuhásszal. De amúgy nagyon ügyes, bár mondjuk ez is a karakterén múlik a kutyának. A nyomkeresésben egyszerűen meg remekel, nagyon jó benne. Mivel én tudtam, hogy engedelmesezni akarok vele ezért eleve, azt a kutyát hoztam el az alomból aki a többiek felett állt, tehát vélhetőleg nagy korára eléggé domináns és karakán kutya legyen. Az is lett, sokan azt hiszik, hogy viselkedés hibás, de abszolút nem. Otthon olyan akár egy kiscica, simulékony és elfekszik, de amint munkáról van szó, oda teszi magát rendesen :)
2010. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk óriás snaci van, IPO2-nél tartunk, nagyon könnyen tanul, csak ajánlani tudom.
2010. márc. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
akkor most obedience-re kell, vagy valamilyen munkához?
2010. márc. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
engedelmes munka=munkakutyázás.Pontosan nem tudom mi az az obedience.
2010. márc. 23. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!