Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A bologneset lehet ölben/táská...

A bologneset lehet ölben/táskában cipelgetni?

Figyelt kérdés

Nem mintha valami plázacica lennék de azért nem nagyon szeretem a kutyákat ilyen műanyag pórázon sétáltatni. Szeretném ha a kérdésre válaszolnátok és nem kritizálnátok!

Köcce!


2010. márc. 22. 21:07
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
74%

Azon túl, hogy maximálisan nem értek egyet a táskában való kutyatartással (mert te gyakorlatilag erre készülsz), elgondolkoztam: ha hétfőtől péntekig az a szegény állat egy csinibini, a gazdi kosztümjét remekül kiegészítő táskában él, mert gazdinak nincs ideje sétáltatni se, mégis hova fog pisilni, kakilni? És ki fogja kitakarítani a táskát, nomeg szegény állat maszatos, büdös bundáját?

És hát azt se felejtsük el, hogy a kutya lételeme a mozgás, szaladgálás, labdázás, játék és nemcsak hétvégén.


Egyszerűbb - és humánusabb !!! - lenne, ha várnál még a kutyatartással, amíg számára is megfelelő tartási körülményeket tudsz biztosítani.

2010. márc. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Látom többen nem vagytok tisztában a helyzettel. Az irodám hatalmas és erkély is van! Elég sok szünetem van amit akkor tartok amikor akarok. Az irodával szemben van egy park is ahova szünetben letudnám vinni. És amint mondtam hétvégén szabad vagyok, elvinném kirándulni. És köszönöm hogy megint senki nem a kérdésre válaszolt!
2010. márc. 23. 07:10
 13/23 anonim ***** válasza:
74%

Azért nem a kérdésre válaszoltunk, mert nem mondtuk azt, hogy IGEN???

Tudod mit? Azt csinálsz amit akarsz! Vegyél kutyát, cipeld táskában, élje az irodádban az erkélyen az életét és majd meglátod, milyen jól szocializált, boldog kutyád lesz!

Üdv: egy KUTYÁS

2010. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%
Az "ilyen műanyag póráz" sokkal jobb mint "ölben/táskában cipelgetni".
2010. márc. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
64%

Amúgy meg akkor had kérdezzek már egyet én is: Minek neked kutya? Szobanövénynek az irodádba?

A másik meg hogy egyik válaszoddal csapod agyon a másikat. Először azt írod, azért kell ölben cipelned, mert nincs alkalmad sétálni vele, a következőnél meg azt írod, hogy akkor viszed ki az irodád előtti parkba, amikor akarod. Már ne haragudj, de szerintem össze-vissza beszélsz. Vagy ennyire buta vagy, vagy pedig a kérdést provokatív szándékkal írtad ki!? Csak nem a kis 13 éves bolognese-es hugika ihletett meg, előtted néhány kérdéssel, akinek a nővére ki van borulva, hogy a leendő kutyát a kishúga táska-tamagochinak akarja ítéltetni??? Hm?

Na meg mégis mit vársz? Kiírsz egy ekkora baromságot, amire - mivel te magad is előre felhívtad a figyelmet, hiszen tudtad - logikus, hogy ilyen válaszokat várhattál. Talán tapsikolnunk kéne, hogy az idétlenségedhez egy élőlény tartási szükségleteit semmibe vennéd és plüssjátéknak használnád, akit hétvégén nagy kegyesen óhajtanál elvinni egy kicsit a természetbe? Ugyan már.

Abba nem gondoltál bele, hogy a kutyának hétköznap is szüksége van sétára, társaságra? Hogyan fogod levinni majd, ha szakad az eső és sár van? Jajjj, mert akkor koszos lesz a kutya is meg te is! Vagy úgy gondoltad, majd szakadó esőben is a kistáskába teszed és majd abba belekakil vagy mi?

Anyukám, szerintem felejtsd el ezt a kutya projektet. Magadnak teszel a legnagyobb szívességet vele.

2010. márc. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

De ami a legfontosabb, hogy minden kutya szerencses, amelyiket nem veszed meg.

Nem gyanus egy kicsit, hogy egyetlen batorito valasz sem erkezett? Mindenkinek rosszul esik a kritika, de az ertelmes emberek tudjak viselni a kritikat es elgondolkoznak rajta, hogy mi az oka, ha senki sem all az oldaladon. Valoban a hozzafuzeseid egymast utik. Egyszer azt mondod, nincs ra idod, majd mikor mindenki megprobal lebeszelni a kutyarol, akkor kenytelen vagy megvaltoztatni az allitasodat es mindjart "csinalsz" magadnak idot. Pedig a valo vilagban a plazan kivul egyaltalan nem ilyen egyszeru idot "csinalni" es megvaltoztatni az egesz eletritmusodat egy kutya miatt. Az ember nagyon onzo tud lenni es emiatt rengeteg kutya szenved a vilagban.

Egy kutya, akarmilyen kicsi is, aktiv eletre melto. Kepzeld, hogy a kutyak nem tudnak beszelgetni, nem tudnak TV-zni, internetezni, videozni, de meg csak fozni mostni takaritani sem unalmukban. A seta az egyik legnagyobb oromuk es te a taskaval ettol tervezed megfosztani szegeny ebet.

Raadasul a kutya bundajat rendszeresen apolni kell, allatorvos, seta, tanitas, jatek stb. A leirtak alapjan nem lesz ezekre idod. Bar, ha amugy is be akarod vagni egy taskaba, akkor ugyis csak az orra fog kilatszani belole, igy a bundaapolast megusztad.

Azon gondolkoztal mar, hogy nyaron, mikor mindenki nyaral, hova teszed a kutyat? Ja, persze...hat a taskaba, de hulye feledekeny vagyok!

Azert nem hagyta a tobbseg kritizalas nelkul a kerdesedet, mert a legtobben itt allatbaratok vagyunk es kotelessegunknek erezzuk a kedvenceinket megvedeni az allatkinzoktol.

Mindenki neveben konyorgok, mentsd meg az allatokat: ne vegyel kutyat!

2010. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Írja hogy majd hétvégente viszi kirándulni:)

Látom ahogy kirándulnak, vállán a táska, benne a kutya lóg, 4 lukon kológ a lába és kalimpál:)

2010. márc. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Vettem egy kis chihuahuat a menhelyről. Most egy 3 hét szabin vagyok. És nem érdekel a további véleményetek!
2010. márc. 24. 14:11
 19/23 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem csak kamuzol. Egyrészt, mert menhelyről nem lehet VENNI. :D A csivava nagyon ritka menhelyen amúgy is. Másrészt mert a menhelyen örökbe adás előtt nagyon alaposan elbeszélgetnek a jelölttel, amolyan pszichológiai teszt szinten. Ezen a rostán pedig te biztosan nem mennél át. :) Az is furcsa, hogy ezt ilyen egyik napról a másikra szinten lebonyolítottad volna... Vagy most csak azzal akarsz bevágódni, hogy mentettél és nem vettél? Bárhogy is próbálkozol, szánalmas maradsz.

Amennyiben az a 0.0001 % lenne, hogy az állításod igaz, akkor csak egyetlen dolgot tudok mondani: szegény kutya. :(

2010. márc. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
74%
Ja és nagyon irigyellek, hogy csak úgy ki tudsz venni 3 hét szabit, meg hogy akkor mész szünetre, mikor akarsz, bevihetnéd a kutyát és bármikor kivihetnéd sétálni is. Igaz, nekem a kiskosztüm nem nagyon fekszik, de ilyen feltételekkel? Hol dolgozol, nem keresnek oda embert? Igazi kamu-álom munkahely...
2010. márc. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!