Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja? (amstaff)

Miért csinálja? (amstaff)

Figyelt kérdés
Van egy két éves amstaffunk (szuka). 8 hetes kora óta van velünk. Ő maga a tökéletesség a másik három kutyánk mellett (mopsz-pincsi,mopsz, mini yorki). Nagyon jól kijönnek egymással, állandóan játszanak, sose mordul egyikre sem. (a mini yorki annál többször rá, de az amstaff sose!!!) De, az amstaff valamiért viszont rám morog. Sosem bánt, mikor reggel kimegyek a szobából, vagy hazajövök munkából ő az első aki annyira örül nekem, hogy szinte fel lök mikor meglát, és addig nem hagy békén amíg az arcomat nem nyalja körbe :-D De viszont mikor megölelem (nem erősen,hogy szárításnak érzékelje) akkor morog, és elég csúnyán. Utána rögtön elengedem, ő pedig bebújik a fotel mögé. Azután 15-30perc után előjön és belemászik az ölembe. Arra gondoltam,hogy lehet rajtam érezne valami szagot, mert mindig akkor mordul mikor a fülemnél van az orra. (bocsi, hogy hosszú lett)
2015. dec. 13. 00:34
 1/5 A kérdező kommentje:

nem erősen,hogy szárításnak érzékelje) *szorításnak.

Kiegészítem még annyival, hogy miután belemászik az ölembe azután ölelhetem nyúzhatom bármit tehetek vele utána nem morog.

2015. dec. 13. 00:38
 2/5 anonim ***** válasza:
A kutyákat nem ölelgetjük,ez nekik kellemetlen.Igazából ledominálod ezzel. Kutyák nem úgy működnek mint az emberek. Van amelyik jobban tűri van amelyik kevésbé.
2015. dec. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. Mikor hazaérsz, a kutya örül, hogy végre együtt a falka, nem kelél többet rettegnie, hogy valamelyik alatta lévő egyed nincs már veszélyben - ő a főnök.

2. Azt nem szereti, mikor ledominálod, hisz a ráhajolás, átkarolás egyértelmű ledominálás, ezért agresszív, amire azonnal elengeded, vagyis megerősíted benne, hogy bizony, ha neki nem tetszik valami, akkor legyen csak agresszív veled szemben. Még be is hódolsz neki, ezzel is egyértelműsítve neki, hogy ő a főnök.


Ezek után még van kérdés?

2015. dec. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a kettes írta.

A megoldás borzasztó egyszerű: ne ölelgesd, csak amikor engedi.

Ezt ő nem fogja végigmatekozni, hogy "én vagyok a főnök, mert a "gazdi" akkor ölel, amikor engedem", hanem egyszerűen megszűnik a probléma.

"Azután 15-30 perc után előjön és belemászik az ölembe. "

A kutya nem döntheti el, hogy mikor mászik az öledbe.

2015. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mármint ahogy a 2. válaszolód írta... :)
2015. dec. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!