Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők! Mi a véleményetek...

Tenyésztők! Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni olyan tenyésztőktől, akiknek már van tapasztalatuk. Én is "tenyésztő" vagyok - van kennelnevem, kiállításokra járok és szűretek -, már egy almon túl vagyunk. 2 hónap múlva születik meg kennelemben a második alom, és van előjegyzésem egy kiskutyára. A problémám az, hogy a leendő gazdinak (aki szintén kezdő tenyésztő) az a kívánsága, hogy mivel kutyusaink kb. egyszerre szülnek, had válassza ki és vigye el az előjegyzett kiskutyát, ha az övé megszült, és nevelkedjen a kölyök az övé sajátjaként. Erre azért is lenne szükség szerinte, mert a kölyköt születésétől kezdve munkakutyaként nevelnék (drog, robbanószer és személy keresés), és azt már ahogy elkezd mozgolódni, el kell kezdeni (állítólag ez valami német eljárás, én ebből keveset tudok).

Ettől kicsit ódzkodok. Szerintetek merjem odaadni így a bébit? Dajkamamáknál már hallottam erről, meg azt mondták, hogy még hasznos is, ha mondjuk a másik mama 2 nap múlva szól, a kiskutya így több fröccs tejet kap, stb... Csak a szállításnál kell odafigyelni, meg hogy legyen vizelet minta véve a dajkaanyától, amivel bekenjük a kölyköt, hogy 100%-osan elfogadja.

Kecsegtet az ötlet, hogy ilyen hasznos célokra használjanak egy általam tenyésztett kutyát, de csak akkor lehetne ez, ha belemegyek a dajkamamás dologba.

Szerintetek??


2010. márc. 23. 08:13
1 2
 11/14 Akiteki ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a kölyöknek, hogy 8 hetes kora után kezdi el nevelni. Marhaság... új program... kisérletezgessen a saját kutyáján, az is van otthon.
2010. márc. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
17%

22.40-nek.

A 3x-os aranykoszorús mestertenyésztőnek, ha 48 alom született Nála, legalább minden alomban kellett lennie 1-1 championnak, ha nem 2-2 nek.

A mestertenyésztői címet nem az alomszám adja, hanem a díjak, amit a kutyák nyertek ezekből az almokból.

Bemásolom, hirtelen ezt találtam:

"A Kétszeres Aranykoszorús Mestertenyésztõi címemet, nem a mennyiségi, hanem a minõségi tenyésztésemnek köszönhetem. A cím eléréséhez 12 különbözõ alomból 24 (minimum CAC) országos címet elért egyed felmutatása szükséges. "

Először nézz utána a fogalmaknak, mielőtt baromságokat írsz!

2010. márc. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lemaradt a forrás, mielőtt még azt mondod, hülyeséget írok:

[link]

2010. márc. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Akiteki ***** válasza:

Baromságokat Te írtál most is:

A mestertenyésztői címhez nem kell champion kutya egyetlenegy sem. Minden alomból 1 cac-os kutya.

Azt bármelyik faluvégi kiállításon összeszedi, ha egyedül van az osztályában.

Szóval ne legyél nagyra vele. Kicsikét túl régen kutyázom, és totálisan tisztában vagyok bármilyen cím jelentőségével. A törzskönyves szaporítók többségben vannak a mestertenyésztői cím tulajdonosai között, mint az igazi tenyésztők.

Egyszerűen mert nincs olyan mennyiségű alom náluk.

2010. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!