Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok erről, tenyésztők?

Mit gondoltok erről, tenyésztők?

Figyelt kérdés

A kérdés valójában így hangzana, de a "segítség" szó miatt nem engedte ez a sz*r, hogy kiírjam:


Ti segítenétek olyan gazdiknak, aki előzőleg huzamos ideig nálad jegyzett elő kölyköt, aztán amikor aktuális volt, felültetett, és mástól vett olcsóbban, azzal pórul járt, és most téged bombáz tanácsokkal?


Kezdő tenyésztő vagyok, 4 éve foglalkozok egy bizonyos fajtával. Kevés, de szuper minőségű tenyész egyedeim vannak, sokat járok kiállításokra velük, és nálam ritkán van kölyök.


Az kiskutyáim ára más kennelekéhez képest igen alacsony, mert kizárólag annyiért adom el a kölyköket, ami a fedeztetéstől kezdve a mama és a kölykök ellátásán át a törzskönyvezésig felvetett összeg az alomszámra leosztva.


Többen is "jegyeztek" elő nálam kölyköt, aztán amikor már aktuális volt, átpártoltak más kennelekhez, szaporító telepekhez, ahol aztán olyan kutyákhoz jutottak, hogy eléggé problémásak (örökletes és idegrendszeri betegségektől kezdve több ilyen is van), a kutyáik tenyésztői pedig semmiben nem hajlandóak támogatni őket. A kiállításra felkészítésüktől a nevelésükig mindenben engem kérdeznek, és már kicsit kezdem unni. Szívesen segítek, meg minden, de néha már túlzás (jelenleg 4 ilyen személy ostromol nap mint nap telefonokkal, e-mailekkel, stb...).


Ti elviselnétek ezt, tenyésztők? Szoktatok ilyet csinálni?


2010. márc. 4. 12:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem vagyok tenyésztő de szeretnék egyszer az lenni. Az ember oldaláról nem segítenék, csináljon amit akar. Viszont ott a kutya, aki nem tehet semmiről és lehet hogy pont az én tanácsom segítene neki. Ha nem élethalál kérdésről lenne szó, ahol a kutyának baja eshet akkor nem segítenék. Szóval nem tudom... De talán az orvos segíthetne nekik...
2010. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Én már 5 éve foglalkozom Westie és Német Dog tenyészettel. Mondhatom hogy az ügyfeleim is volt pár olyan hogy a kölyköt előrejegyezték és nem jöttek érte hanem egy más kennelt választottak és onnét pedig Dp-s kölyköket hoztak el. Sokszor fordultak hozzám tanácsért, szívesen is osztogatom de volt úgy hogy elhozta hozzánk az idegen Dogját és rátamadt az a kölyök a Westieeimre és szószerint megtépte a fülét és rögtön állatorvoshoz kellett vinni. És azt mondta hogy csak ideges a kutya azért harapott. NA de persze azonnal ki adtam az útját és hajtottam az orvoshoz. Azóta folyton SMS,Email,Telefon és jár át hozzánk( persze most kutya nélkül) tanácsokért. De már az agyamra megy. Nem tudok mit mondani neki és pedig már legszívesebben kihajítanám mert nem eltürhető megjegyzéseket füz hozzám,kutyáimhoz ésd az otthonomhoz. Hogy pl: milyen csúnya folt van a kutyád seggén. Meg minden egyéb és már nemtudok vele mit kezdeni.Már 1 év telt el azóta és vettem egy Rottweilert. Azóta nem jár hozzánk mert fél bejönni :) És szerencsére túl vagyok rajta.
2010. márc. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tenyésztő vagyok, de ha megengeded elmondom a véleményem. Szerintem mutass jó példát. Had lássák csak, hogy milyen egy jó tenyésztő. Te ugyanis a fajta iránti szeretetből teszed a dolgod, míg azok a segíteni nem akaró szaporítók és/vagy hozzá nem értők csak a pénz miatt vagy egyéb jelentéktelen indíttatásból. Mivel te a fajta iránti rajongás miatt tenyésztesz, ezért szaporított kutya ide-vagy oda, én a helyedben a fajtáért és az egyedért is válaszolnék a kérdésekre. Hátha annyira csak nem ostobák, hogy feltűnjön nekik a különbség, aminek majd talán hírét is viszik és belátják, rosszul döntöttek. És akkor a rólad keltett jó és a másikról keltett rossz hír és tapasztalat elgondolkodásra inti a leendő vevőket, kitől is érdemes kutyát venni. Ez lehet, hogy nem Te leszel, hanem majd egy másik JÓ tenyésztő, de legalább annyit elértél, hogy felnyitottad emberek szemét a különbségre. Mert ugye jó tenyésztő nem a saját zsebét nézi, hanem a fajta nemesítése a fontos. És itt a hozzáállás a lényeg, hogy az emberek lássák a különbséget! Én vevő szemmel így látom ezt az egészet...
2010. márc. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet, hogy kötnék valami kompromisszumot, pl. a honlapomon feltett kérdésekre válaszolnék csak, a telefonosokra, e-mail-esekre nem. És akkor legalább látja, aki rákattint a te honlapodra, hogy lám, te segítesz és értelmes tanácsokat adsz - és ezzel magadnak is csapsz egy kis reklámot.
2010. márc. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Segítettem eddig is nekik, amiben tudtam, sőt, az egyiknek még a kutyáját is én nyírom.


Négy külön-külön gazdiról van szó, akikkel hónapokig leveleztem, kérdezgettek, aztán lepattantak, most meg mivel "akkor olyan profinak tűntem, nyilván akkor tudom, hogy mi a helyzet"...


Semmi baj nincs ezzel, de van ahol már napi 2-3 e-mail, telefon jön nekem :)


Na meg nekem is vannak "titkaim, praktikáim", amikért az én kutyáim olyanok, amilyenek.


Lehet nekem is egy rottweiler kellene, de az e-mailre meg telora nem hat :)

2010. márc. 4. 15:09
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Én nem vagyok tenyésztő, de ebben a témában kicsit szemét lennék. Ugyanis neked a nálad született kutyák tulajdonosait kellene jó tanácsokkal ellátni, és nem vagy felelős máshol született ebek viselkedésért, problémájáért. Kicsit elvontan mondok egy hasonlatot:

Tisztára olyan mintha, a Samsung telefont a Nokia szervizben akarnám megjavíttatni amikor elromlik.

Amíg az illető a fajtával kapcsolatban kérdezősködik, addig rendesen tenném a dolgomat, és ebbe nem tartozik bele a viselkedésproblémák és/vagy egészségügyi gondok megoldása (Arra ott van a kutyaiskola vagy menjen állatorvoshoz). Csak akkor, és csak is akkor törném magamat ezeken, ha a kutyát nálam vásárolta.

Lehet ezzel nem lennék népszerű, de így a bőrén érezhetné, hogy rosszul döntött.

2010. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Az előző vagyok. A következőt javaslom:

Minden normálisabb levezőrendszerben lehet szűrőt beállítani, főleg gmailban ( ha azt használod).

Te adod meg a feltételeket mi alapján szűrjön.

Telefonnal kapcsolatban:

Első lépésben telefonszám csere, és a weboldalról levenném a telefonos elérhetőséget. Az új telefonszámot meg csak az tudja akinek megadod. Itt akkor van csak szívás, ha mindennapokban is ezt a számot használod.

2010. márc. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segíts nekik, hisz ha megteheted, nem kerül semmibe.

Viszont adj egy bizonyos határt, mondd el nekik is így, ahogy nekünk, hogy ez Téged már zavar.

Rendeben van az, ha az emberben van segítő szándék, de nem szabad ennyire rámenni a dolgokra.

Értesd meg velük, h szívesen válaszolsz, de vannak határok.

Ha meg nem akarod, ne válaszolj pár e-mailre, és rájönnek maguktól.

Így ne várd azt, hogy egyszer csak békén hagynak, hiszen mindig szívesen segítettél nekik eddig is:)

nekem miért nincs ilyen aki segítene?:DDD

westie-m van:DD

2010. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15:26 igazad van, hogy ezt kéne tennie, de ha lerázza őket, akkor ő lesz a szemét, aki csak addig törődik a fajtával, amíg pénzt lát, mindenhol ezt fogják szétkürtölni. Meg kéne mutatni nekik ezt az oldalt, hátha inkább itt kérdezgetnek.
2010. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

12:54-es vagyok

igaz nem jár át hozzánk de telefonál meg minden egyéb.

annyira nem bírtam mert már ez az eset 3-2 éve volt hogy úgyis ki kellett vennem egy új telefont és akciós árban voltak az új telefonszámok. hát vettem. az emailcímem megváltoztattam.és azt hogy nem jár át hozzánk azt az én drága Mex-em megoldotta :) emígy milyen fajta kutyát tenyésztesz?

2010. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!