Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet felkészülni arra...

Hogyan lehet felkészülni arra hogy a kutyámat 10 év után el kell altatni?

Figyelt kérdés

10 évvel ezelőtt fogadtunk be egy tündéri kutyust, kiderült hogy vemhes, ami kölyök élve maradt azt elajándékoztuk, megtettünk érte mindent, ezután nem ellett többet. Szabadon van nagy kertes házban, sosem volt láncon, szeretjük nagyon. 2 hete vettem észre a dudort a hasán, elvittük orvoshoz, kapott szurikat hátha csak allergia, de nem. Sajnos a műtét már nem jöhet szóba, mert hatalmas a daganat, ami 2 hónap alatt lett ekkora. Mondta hogy ha úgy látjuk már fájdalamai vannak, el kell altatni. Azóta ha ránézek, elkap a sirás... Fel lehet erre készülni hogy talán már csak pár hét és nem lesz többé?? A daganat sajnos 2 hét alatt is sokat nött. Fáj a tudat hogy mi lesz ha nem lesz... Valaki már átélte ezt? Tudom, igy nem lesz könnyebb, de pár jó szó biztos hasznomra válik..

L/23


2010. márc. 23. 13:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szegénykém:( Sajnos erre nem lehet felkészülni... Nekünk is elaltatták a cicánkat.:( Tudom hogy most mit érzel.
2010. márc. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia, én már sajnos átéltem ezt. A kutyusunk 13 éves volt és Őt is egy operálhatatlan daganat miatt kellett elaltatni.Én találtam Őt két hónaposan, Nagyon okos , végtelenül jóindulatú kutyus volt.Az utolsó percéig vele voltunk.Tudom hogy nem tudlak semmivel vígasztalni de arra gondolj hogy a kutyusodnak szép élete volt és nem szabad hagyni szenvedni.Sok erőt kívánok Neked.
2010. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__506938-kutyam.. Először próbáld Dr. Balogh Lajossal beszélni, hátha tud megmenteni kutyádat!
2010. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amikor a fiam 2 éves volt kaptam egy pincsit,hogyha kikezelem az bolha allergiából(iszonyatosan sebes volt mindenhol,és félt mindenkitől)Akkor az enyém a kutya.1 éves volt a kutyus.meggyógyult,majd egészen 15 éves koráig mellettünk öregedett meg.Úgyis mondhatnám,hogy a fiammal együtt nőtt fel.Egy nap kiderült,hogy méhdaganatos lett,de már a kora miatt sem műthető.Egy nap már olyan fájdalmai voltak,hogy nekem kellett kimondani,hogy altassák el...Ez a nap 2004.március 21-én volt.Azóta sem tudtam kiheverni,hiszen 14 évig velünk volt mint családtag...Néha ha előkerülnek a fényképek,bizony ma is sírok...Próbáltam más kutyával pótolni...ez sem segített..

Szóval felkészülni nem fogsz tudni,ha nagyon szereted akkor kiheverni sem fogod,de együtt tudsz élni avval,hogy nincs többé..Idővel egyre könnyebbe lesz a hiánya..

2010. márc. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos a daganat kinézete és elhelyezkedése miatt nem lehet megműteni... hasán van és egészen hátranyúlik a hátsó lábáig, tehát min 8-10 centi... és higyjétek el, decemberben még nem volt ott neki semmi, mert akkor is orvoshoz hordtam, igaz más miatt. De észrevettük volna... elképesztő gyorsan növekszik, úgy ahogy az én kétségbeesésem is.. :(

2010. márc. 23. 13:27
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak: biztos vagyok benne, hogy évekig velem lesz mindenhol ha az kimegyek az udvarra, és nem ugrál körülöttem, nem rohangál, nem játszik a cicával, nem hozza a rongyot hogy játszak vele... :S És attól is rosszul érzem magam, hogy már eszembe jutott hogy majd idővel hozok egy arany spánielt... mert ő is spániel keverék, szép kis fülekkel, csak ő fekete... akarom hogy emlékeztessen rá, de fekete nem lehet... és én erre gondolok, mikor még itt ül az udvaron...
2010. márc. 23. 13:30
 7/13 anonim ***** válasza:
13:24 vagyok. Régebben egy kutyám volt, és 17 évet élt, nekem is kellett mondanom, hogy altassák el, nagy fájdalmában körbefutott, morgott magára.. Állatorvos nem tudott segíteni.. :( kb.3hónapig csak sírtam. Idővel megerősödtem, szeretettel visszagondolok, hogy milyen aranyos volt.. Van 3 kutyám, imádnivalóak, de nem pótolják az első kutyámat.
2010. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
13:23-as vagyok . Ne érezd magad rosszul azért hogy arra gondolsz idővel majd lesz új kutyus.Mi különböző okok miatt nem hoztunk. Már eltelt két év és így nagyon nagy az üresség.:(
2010. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Télleg köszönöm nektek, hogy átérzitek más fájdalmát, és segitetek! Köszönöm!

Tényleg arra kell gondolnom, hogy nagyon jól életet kapott tőlünk, nagyon szerettük, boldog itt ebben biztos vagyok!

2010. márc. 23. 13:46
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én kutyusomat nem rég vesztettem el. el kellett altatni, mert súlyos bőrbetegsége volt (valami bőrrák...). nagyon jól esett elolvasni ezt a verset, bár végig sírtam:


My precious girl passed away, no more to breathe a sound.

I held her for the last time, then entombed her in the ground.

Day and night I wept so much, in tears I thought I'd drown.

I searched my soul for comfort, but no peace therein was found.


In great despair, I hit my knees and then began to pray.

"Father, will I ever see my dog again someday?"

I raised my eyes and saw an angel standing near a gate.

I sensed an inner peace I'd never felt before that day.


The angel smiled and said to me, "Oh ye of little faith!

God sees every bird that falls; He knows your puppy's fate.

I have met your little dog, I saw her pass my way.

Your precious dog is still alive; she just walked through this gate.


Paradise is lovelier than you can comprehend.

No pain or grief, no tears or fears, and life will have no end.

God gave to man His only Son, to cover all his sins.

So why would God withhold from you, your pure and loving friend?”


The angel took me by the hand and said, "Now come with me.

A glimpse of paradise I'll give, to you so you can see."

Through the gate and o'er the Rainbow Bridge we did proceed.

Through green valleys filled with flowers, rolling hills and trees.


“Wow, so this is paradise!” The place was filled with joy.

I saw my puppy playing there, with dogs and cats and toys.

She also had some doggie treats, and food that she enjoyed.

She'd made a lot of new friends there, including girls and boys.


Then I saw a child come near, and hug my little mate.

She said to her, "I love you so," and kissed her on the face.

The angel said, "The child just crossed the Rainbow Bridge today.

Now she needs a little friend, to love and help her play.


God’s love for her would be enough, in that make no mistake.

But in His love, He knew full well, the child would want a mate.

This is why God called your dog unto this splendid place.

God’s entrusted her with your baby, ‘til you pass through the gate."


I pleaded, “May I hug them both?!” The angel answered, “No!

You’d violate a sacred site, and now it’s time to go.”

He led me back across the Bridge and through the gate to home.

He left me there with new-found hope and peace within my soul.


If someone ever asks what happens to a dog that dies,

Just give a gentle smile of joy and look them in the eye.

Take their hand and comfort them and tell them not to cry.

For dogs don’t die, they simply cross a bridge to paradise.


~Dan Atcheson

2010. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!