Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet felkészülni?

Hogy lehet felkészülni?

Figyelt kérdés
Sokszor hallom, látom, hogy vannak kutyák akik csak erőskezű, határozott gazdi mellé valók, kezdő kutyásnak nem. Ők, hogy lesznek tapasztaltak? Az én esetemben: Van egy "fajtajellegű" (tk nélküli, de fajtatiszta) cocker spánim. Róla azt olvastam, hogy kezdő kutyásnak is való, de én később, egy olyan kutyát szeretnék tartani, akiről azt olvastam, hogy hűha de nehéz nevelni, meghogy kezdő kutyásnak nem való. Kérdem én, hogy lehet "megedződni" rá? Hogy lehet kezdő kutyásból tapasztaltá válni, ha nincs olyan kutyád aki nehezebb eset lenne? Kicsit hülye a megfogalmazás de remélem értitek.
2010. aug. 27. 13:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nézd a csodálatos kutyadokit.Jobbat nemtudok. >_<
2010. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Szoktam nézni, tetszik is de sokkal tapasztaltabb nem lettem. Első sorban olyan tapasztalatra gondolok, amit én magam végzek, és nem a tv-ből kukkolom, hogy ő, mit csinál. De azért kösz!
2010. aug. 27. 14:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak azért akarsz olyan kutyát, hogy "megmutasd", hogy te elbírsz egy nehezebben kezelhető kutyával is? Nem bántásból kérdezem, csak nekem ez jön le.

Amúgy eleinte kevésbé makacs, könnyen tanítható, jámbor kutyákkal kell foglalkozni. Kutyasuliba járni, tanítgatni őket stb. És ha már birtokában vagy minden olyan tudásnak, hogy a különböző viselkedések esetében, NEKED, hogy kell reagálnod, hogy kell kezelned, akkor talán szóbajöhet olyan kutya + nem mellékes a tekintélyparancsoló személyiség. Egy félénk, visszahúzódó ember nem fog tudni erélyesen rászólni egy makacs, domináns kutyára.

2010. aug. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Nekem begale-m van. Arra is azt mondják, kezdőknek nem való. (Persze ezt utólag olvastam el, mikor már megvolt a kutya).

Attól függetlenül, én bírok vele. Persze sok időbe telt, mire megtanultam/megtanultuk a dolgokat.

2010. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
*beagle
2010. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy valamit tudj a gyakorlatban alkalmazni, előbb elméletben kell tudnod. Én is szoktam nézni a kutyadokit, de nem elég h leülsz és nézed hogy milyen pólóban van az adott forgatáson. Tök jó dolgokat tudsz észrevenni a kutyán… Mást nem is kell figyelni csak a kutya reakcióit, már tudod is a következő lépését mielőtt még megtenné... Hogy miért kell egy olyan kutya amelyik úgymond "kezdőknek való"?. Szerintem azért, mert ha a spánieled odamegy egy kisebb kutyához, vagy rád morog, vagy bármilyen hasonló problémát mutat, nem lesz olyan nehéz kezelned, mint mondjuk ha rögtön egy 60kg-os kaukázusi morog rád. És persze vannak engedelmesebb, könnyebben kezelhető kutyák, és vannak makacsabbak. Megtanulod kezelni a kutyákat, figyelni őket, olyanokat tudni meg amikről nem is hinnéd hogy milyen fontos... Ja és még annyi, hogy a csodálatos kutyadokit ha nézed.. már alkalmazhatod is a kutyádon... így még több tapasztalatod lesz.
2010. aug. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

14:02

nem azért :) Van egy kutyafajta, ami nagyon tetszik, és az az álomkutyám. De olvastam, hogy kell hozzá tapasztalat, és határozottság. Nem vagyok egy félénk ember (skorpió vagyok, eleve fura lenne :D) példa erre az, hogy simán rászóltam egy emberre aki állandóan belerúgott a kutyájába, ha az egy kicsit is elkezdte húzni a pórázt. a kutya amit majd szeretnék tartani az a Cseh(szlovák) farkaskutya lenne, és jól akarok majd bánni vele, úgy, hogy mindketten harmóniában legyünk, és ne kelljen repülni utána a pórázon, és ne legyen az, hogy állandóan összekap más kutyákkal, vagy morog az emberekre. Tehát úgy kezeljen majd mint falkavezért, és egy jól szocializált kutya legyen. A mozgásigényéről annyit, hogy természetesen kertes házban lenne, és minden nap vinném őt sétálni is (én is sportos vagyok, a spánimmal most canicrossozunk) több km-es túrákra, és vele is a canicross, vagy akár majd a bikejöring. Vinném persze őt kutyasuliba is, meg kutyaoviba. Csak hát mégis. De ezentúl akkor mélyrehatóbban nézem majd a Kutyadokis műsort, hátha segít.

2010. aug. 27. 14:32
 8/17 anonim ***** válasza:

A fakaskutyák,nem csak a csehszlovák nem úgy problémás,mint ge yfila monduk,hogy egygazdás ilynek,hanem folymatosan bizonyítani kell előtte a falkavezérségedet egész életében próbálkozni fog,nem képes annyira együttműködni az emberrel,mivel az ösztöneik még úgymond érintetlenek.

Soha nem fogsz vele eljutni egy németjuhász jólnevetség szintre nem kényelmes embernek való,nagyon nagy kertbe.

Ngaoyn domináns fajta,fejlett vadászösztön.


Olvass etológiai könyveket,Dr.Csányi Vilmos (Bukfenc és Jeromos stb..),főleg a farkasokkal kapcsolatban,a társas szerveződésükkel ,sok ilyen etológia könyv van.

És a kutyák viselkedéséről is minnél többet olvass.,illetve a farkas és kutyafalkák szerveződéséről,viselkedéséről,a farkasoknál a falaksorrendről.


Egy ilyen fakaskutya nem a hagyományos kutyaiskolás kiképzést igényli,hanem egy sokkal összetettebb nevelést,de ne várj tőle engedelmességi vizsgát,feltétlen engedelmességet,azért is kell a nagy kert,mert a vadászösztönük miatt nem igazán engedhetők el a szabadban,vagy csak nagyon nagy körültekintés mellett.

Egy ilyen kutya inkább érdekes,megfigyelésre főleg,de nem az a kimondottan kutya típus,ami szépen megy melletted pórázon és minden szavadat lesi.


Olvashatnál még kísérletekről ahol az ember kiskorától nevelt farkaskölyköt,hogy hogy alakultak a dolgok stb..


Tehát a kulcsszó etológia etológia és etológia

2010. aug. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
tudom, hogy nehéz őt nevelni, és soha nem lesz, az a végtelenül engedelmeskedő kutyus, de megpróbálnám őt nagyon korán szocializálni, és ha jól le van mozgatva, akkor állítólag sokkal kevesebb baj van vele (egy junior handler mesélte nekem, akinek ilyen kutyája van otthon.) és nem lesz az a kerítésbontó kutya. Nem hagynám őt persze unatkozni, fizikailag és szellemileg is lefárasztanám, valamilyen (vagy akár több) kutyás sportot biztosan űznék vele. Fogathajtó versenyre egyébként alkalmasak? Persze nem egymagukban, hanem ha mondjuk egy másik kutyával (husky) dolgoznak össze?
2010. aug. 27. 18:17
 10/17 anonim ***** válasza:

Én visszahúzódó csndes figura vagyok gyerek korom óta.

Németjuhásszal kezdtem el a kutyázást. A nj. kettő éves volt mikor hozzánk került. Semmit nem tudott. Mindenki azt mondta,soha nem lesz kutya belőle, nem hogy őrző-védő!

Viszont a csendességemmel párhuzamosan nagyon makacs vagyok. Pár év múlva lát és hang jelre dolgozott, akire küldtem arra támadt, de ugyan az az illető ha akartam meg tudta simogatni akire korábban küldtem. Az ismerősök azt hitték másik kutya.

Sajnos hamar ment át a vadász mezőkre ( 9 évesen ).

Most kanárim van ( Dogo Canario ), és róluk azt írták, hogy még a saját gazdája jelenlétében sem tűr meg az idegeneket. És hogy határozott kemény kézbe való.

Na most Én még mindig csendes visszahúzódó 150cm csaj vagyok. Két kanárival corsózok minden nap Pesten. A munkahelyig rengeteg emberrel találkozunk, és senkit nem akartak eddig megenni. Sőt, a gyerekek ha megkérdezik bármikor meg simogathatják. Imádják a gyerekeket!


Olvass sok könyvet, és természet filmeket, amikben a farkasok viselkedését kutatják.

De spanival is lehet fegyelmit tanulni és őrző védőzni is.

Egyik ismimnek pumi keverékje van és nj. meghazuttóló módon fogja a csibész kart.

Sok sikert!


[link]

2010. aug. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!