Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csak lefetyeléssel...

Miért csak lefetyeléssel tudnak inni a kutyák? Szívni miért ne tudnák a folyadékot?

Figyelt kérdés
Van szervi oka?

2015. dec. 20. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a szájkialakításuk miatt. Te sem tüdőből szívod az italt, mikor szívod, hanem pofából, úgy húzod a nyelved. Lehet ő erre nem képes, ha meg mégis, akkor is lényegtelen, mert így tanulták meg.
2015. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk talán nem tudnak csücsöríteni, összezárni az ajkaikat? Ugye láttál már kutyát?
2015. dec. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Laikus vagyok, de a tippem az, hogy az állkapcsuk eltérő felépítéséből adódik, valamint abból, hogy nem tudják szűkíteni az ajkukat (mivel nincs is nekik). Azonkívül a kutyák tudtommal csak az orrukon keresztül tudnak levegőt venni.
2015. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg tudniuk kell szívni, mert a kiskutya is úgy szopik (meg cumisüvegből is tudnak inni adott esetben). Hogy felnőtt korukra megszűnik-e ez a képesség, azt nem tudom.
2015. dec. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
66%
Az én kutyám úgy ivott hogy úgymond 'harapta' a vizet, nem lefetyelt.Elég furcsa volt.
2015. dec. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám ha folyóból iszik akkor harapja a vizet mindig. Itthon normálisan iszik a táljából.
2015. dec. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Te miért csak szívni tudod a vizet, vagy önteni a szádba? Miért nem lefetyelve iszol?
2015. dec. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kiskutyáknál az emlőből, vagy cumisüvegből ivás megint más, mint a sima szívás.
2015. dec. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!