Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan érhetem el, hogy a...

Hogyan érhetem el, hogy a kutyám tényleg jól érezze magát, boldog és kiegyensulyozott legyen?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem közhelyekre vagyok kiváncsi, hanem hogy milyen igényeire kell elsősorban odafigyelni, természetesen a kaján, vizen és a mozgáson kivül, hogy mentálisan is toppon legyen.
2015. dec. 23. 14:24
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Trükk tanítással eléggé meglehet mozgatni a kutyák agyát :)


Mentálisan jó ha trükköket tanítasz neki. Egy kutyás ismerősöm mondta,hogy mindegy mi a feladat,a lényeg,hogy a kutya használja az eszét,gondolkodjon.


Sokak szerint felesleges a trükk tanítás,meg nevetséges pedig nagyon jó együtt töltött idő gazdi és kutya között,na meg a kutya is elfárad.


Emellett meglehet tanítani hasznos dolgokra,rakja helyére a játékait,nyissa ki az ajtót,vegye le a zokninkat,hozza oda a távirányítót,pórázát.

2015. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17%

A cirkuszi bohóc képzésen kívül például lehet őket kutyaként nevelni, és harmonikusan együtt élni velük.


Van itt egy videó, 6 részre bontva. Minden mondatára figyelj, nagyon hasznos dolgok vannak benne!


https://www.youtube.com/watch?v=sf2tw4gWCnY&list=PL375A15499..

2015. dec. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Szabályok, fizikai lefárasztás és agyi lefárasztás. Talán az utolsó a legfontosabb, hisz minden kutyát munkára találtak ki. Ez lehet trükk tanítás, lehet engedelmes, lehet vadászat, őv, terelés, bármi. Igazából ez az, amitől igazán erős is lesz a kötődése feléd. Ebből következik, hogy az első válaszoló kommentje ezerszer hasznosabb, mint a másodiké.
2015. dec. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kutyától függ, de ha nem egy fullmax keveréked van, akkor utánanézel a fajtának, hogy mi volt az eredeti funkciója. Ezután ehhez mérten kell foglalkoznod vele. Sport, vadászat, játék után játék, ilyesmi.

Persze legyen meg a maximális lefárasztás, agyilag és testileg, ezen kívül legyenek pontosak a dolgok, tehát, ha te H-P dolgozol, akkor legyen meg egy megszokott ritmus, pl felkeltek 6kor, séta 7ig, aztán szunyózik egyet délután 5ig, aztán nagy séta, 7kor este kaja, stb..tehát rendszer. Mint az embereknek.

Legyenek közös percek, órák, ha szabadnapod van, ne csak magadra gondolj, hanem vidd el kirándulni, stb.

Ne hagyd ki a családi dolgokból, nyilván nem azt értem ez alatt, hogy a vasárnapi ebédnél neki is meg kell teríteni az asztalnál, de ha mindenki otthon van, a nappaliban beszélget, akkor legyen ő is ott, legyen része a családnak:)


Szerintem ha ezekre odafigyelsz, akkor boldog kiegyensúlyozott lesz:)

Ja és persze az egyik legfontosabb: Ne bántsd, ne alkalmazz erőszakot, a családban is legyen harmónia, ne verekedés-veszekedés.

2015. dec. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!