Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni emberi...

Kutyának lehet adni emberi vitamint?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 08:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Van külön nekik való vitamin, az tartalmaz neocint, rezet, cinket, zsírt, és egyéb olyan dolgokat ami az emberi vitaminban nincs. Egy doboz 500 ft, és 50 db van benne. Ha érdekel, a neve : LAVET Multivitamin, nekem az állatorvos ajánlotta, bármelyik kisállatboltban kapható.
2010. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem szabad! Vannak nekik külön gyártott az ő napi adagjukhoz meghatározott vitaminokat tartalamzó készítmények!
2010. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszolóval nem teljesen értek egyet.

Az én kutyámnak pl sima B1 vitamint írt fel a doki,szóval lehet,csak orvost kell róla kérdezni.

2010. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen,mert pont b1 vitamint szerettem volna neki adni. Ártani nem árt neki, már felhívtam az állatorvost, azért köszönöm a válaszokat.
2010. márc. 24. 09:36
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehetne adni, nem lenne semmi baja tőle, de az én állatorvosom azt mondta, hogy az ilyen vitamint csak kiszarja a kutya. Bocs a vulgaritásért :D
2010. márc. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nekem ezt mondta az orvos, (amit írtam)az többféle vitamint is tartalmaz. Ennyit tudtam.
2010. márc. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

hello,én írtam a B1-et na szóval nekünk a doki a Lavettel együtt adta.Mára a Lavet elmaradt és egy másik szintén humán gyógyszert kap, a Milgammát,amiben többféle B vitamin van.A miénknek idegrendszeri problémái voltak/vannak,azért kell neki.

Szóval úgy látszik ez is olyan,mint a többi dolog az állat orvoslásban az egyik doki ezt mondja a másik meg azt...

2010. márc. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát igen...A mi dokink azt mondta, hogy "hát persze hogy lehet"... Elég meggyőzően adta elő, aztmondta nem fogok neki ártani, nyugodtan adjam,mert az is tartalmazza az egészséges fejlődéséhez szükséges vitaminokat.Amúgy igaza van az előttem szólónak. Mindig mást mondanak az orvosok. Ha össze kellene őket ültetni, valószínűleg nem bírná egyik sem meggyőzni a másikat az igazáról.
2010. márc. 24. 11:04
 9/14 anonim ***** válasza:

Én szoktam oltatni a kutyáimat B vitaminnal, mert kullancs ellen ezt is bevetjük (+Kiltix+ fújós). Mivel csak 2 hétig tart a hatása, ezért a dokink írt fel tablettát is, sima humán gyógyszertárit, ha esetleg különösen kullancs veszélyes területre viszem őket, akkor adok nekik. Bár így drágább, mint a szuri.

C vitamint nagyon hidegben kapnak, ezt is humán gyógyszertárban vettem, doki ajánlásával.

A multivitaminokat ha kell, viszont csakis kutyákra kifejlesztettet veszek, de mivel prémium tápot kapnak, igazán nincs rá szükség. Télen szoktak párat kapni, most vettem én is Lavet-et, egész jó, ahhoz képest, hogy olcsó, és szeretik is. Régen öreg kutyámnak pedig senior vitamint adtam, nevére nem emlékszem, de jó sok volt egy dobozban, úgy 3ezerért.

2010. márc. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
Vitaminokat bármikor. Legrosszabb, ami történhet, hogy hatástalan lesz.
2010. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!