Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Trauma érte a kutyát, nagyon...

Trauma érte a kutyát, nagyon fél. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

11 hetes kutyáról van szó. A dobozt, amiben lakott, szétcincálta, így új fekhely kellett neki. Végleges kosárkát, stb nem akartam neki még, mert a mindent szétrágós-szétcincálós korszakában van, de papírdobozt se, mert azt még meg is eszi. Találtam egy fém dobozt, aminek a pereme elég alacsony. Alaposan kibéleltem, nagyon jól nézett ki, a kutya próbálkozott is vele, ám mikor a fémdoboz arrébb csúszott a járólapon, a hangjától annyira megrémült a kutya, hogy visított, maga alá pisilt.

A dobozt persze azonnal eltüntettem, de azóta a kutya nem megy abba a helyiségbe, ahol a vacka van, sőt, a szomszédos helyiségbe se. Állandóan, még a lakás más pontján is aggódva kémlel szét, játszani nem játszik, legszívesebben ölbe bújna.

Én csináltam mindent úgy tovább, ahogy megszoktuk, de ő láthatóan be van rezelve.

Mit tegyek? A doboz most a lakás egy számára láthatatlan és elérhetetlen pontján van, zárt ajtó mögött. Vigyem is el a lakásból? Hogy tudnám a kutyát visszacsalni a helyére, vagy megnyugtatni?

Ha tudom, hogy így megijed, sose próbálkozom ezzel.


Köszi a tanácsokat.



2015. dec. 25. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyire jó idegrendszerű kutyának nem kellene megijednie egy hétköznapi zajtól. Egyrészt ne csinálj belőle ügyet! Én a dobozt se raktam volna el előle. Azzal, hogy foglalkozol vele, látja, hogy aggódva nézel rá, csak megerősíted benne, hogy teljesen jogosan fél, hisz te is félsz.

Ha nem akar a helyére menni, én akkor is beküldeném, bezavarnám. Ha már szabály, hogy be kell mennie, mikor mondod, akkor sokkal hamarabb átlendül ezen az egészen, mintha könyörögsz neki, hogy ugyan, legyen már szíves a helyére menni.

2015. dec. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezelőtt soha semmitől nem ijedt meg, pedig a több tonnás kamionok húznak el mellettünk, mikor sétálunk. Mivel a nappaliban a számítógépszék mögül elő se jött, így jobbnak láttam nem erőltetni a dolgot. Aggódva ránézni nem volt lehetőségem, elmenekült és úgy elbújt, hogy órákig nem találtam szinte.
2015. dec. 25. 17:19
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennyire azért nem lett volna szabad megijednie, ha rendben van az idegrendszere. Milyen fajta kutya?

Tegyél le neki inkább puha rongyokat, vidd őt oda, adj neki valami finom falatot a helyén, de egyébként ne csinálj nagy ügyet belőle, ne dicsérj rá a félelmére.

2015. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Pont ezekkel próbálkozom, tettem jutalomfalatot a takarójára, de nem érdekli, nem jön oda, ha beviszem, elfordítja a fejét és alkalomadtán kiszökik. Pedig a doboznak hűlt helye.
2015. dec. 25. 17:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként tacskó.
2015. dec. 25. 17:22
 6/7 anonim ***** válasza:

Rakd ki a dobozt olyan helyre, ahol muszáj közlekednie körülötte. Nem retteghet egész nap, túl fogja tenni magát rajta.

Vidd be a kutyát a szobába, ne legyen választása. Tedd bele a dobozba akár, dicsérd, adj neki jutifalatot, aztán ha picit megnyugodott, ereszd ki. Mutasd meg neki, hogy ettől nem kell félni, hiszen csak egy doboz. Persze arra figyelj, hogy ne adjon megint ilyen hangokat, de ha mégis sikerül megijednie, csinálj úgy, mintha ez lett volna a cél, hogy zaj legyen, ujjongj, ugrálj, tapsolj, örülj látványosan. A kiskutya rengeteget tanul a többiek példájából, szóval ha te látványosan az ellenkező irányba viszed el a dolgot, és játéknak fogod fel, le fog lazulni ő is. De megcsinálhatod ezt más fémes hangot kiadó dolgokkal is.

Nem mondom, hogy ezeket mind egy nap alatt abszolváld, de kezdd el tudatosan és direkt kiszedni belőle a félelmet. Egy ilyen szituációt soha nem fog úgy feldolgozni a kutya, ha kiveszed belőle. Igenis legyen ott, történjen meg újra és újra, amitől fél, hogy lássa, hogy bár ijesztő, nem bánt.

2015. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. dec. 26. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!