Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha várnotok kell egy adott...

Ha várnotok kell egy adott fajtára, de szeretnétek kutyát akkor egy másik fajtát néztek ki, vesztek meg/fogadtok örökbe vagy inkább várnátok?

Figyelt kérdés

Panelban lakom,tetőtér.Nagytestű fajtát szeretnék. Viszont tenyésztő nem ad el panelba ilyen kutyát,meg én sem szeretnék neki rosszat,ízületek miatt ugye. Sok lépcsőzés nem tenne jót neki.


Aztán jelenlegi kutyám idős. Egyre rosszabb az állapota. Nehéz kimondani,de szerintem sokára itt hagy minket :(


Én viszont bele örülök,hogy ha nem lesz kutya a lakásban. Hirtelen üresség stb.


Nyilván nem rögtön,de amint úgy érzem vennék vagy fogadnék örökbe egy kutyust aki kis-közepes testű,bár őszintén szólva nincs más fajta amit szeretnék csak a nagytestű amibe bele szerettem.

Viszont ő panelba nem jöhet.


Erősen gondolkozok egy keverék kutyuson.Csak bizonytalan vagyok.Természetesen nem dobnám,hanyagolnám el a kutyust az álom fajtámért.


Fura szituáció ez.

Voltatok hasonlóban?


2015. dec. 24. 14:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
*nemsokára
2015. dec. 24. 14:42
 2/17 A kérdező kommentje:

Kertes házba nem tudom mikor fogok költözni évek kérdése,inkább 3-5 év szerintem. Persze lehet kevesebb is több is. Ez majd alakul.

Viszont sokat nem szeretnék kutya nélkül élni.

2015. dec. 24. 14:44
 3/17 anonim ***** válasza:
Nem voltam. Az első kutyámat úgy sózták rám (felelőtlen rokonom külföldre költözött és nálam hagyta pár hónapra, ez öt és fél évvel ezelőtt volt) és azóta imádom a kutyákat, azóta szemmel tartom a magyarországi állattartás alacsony színvonalát, azt, hogy teli vannak a menhelyek, hogy rengeteg a kóbor kutya... sosem vennék kutyát pénzért, nálam csakis a reménytelen sorsú kis árvák befogadása jöhet szóba.
2015. dec. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Lehet félre érthetően írtam.


Arra lennék kíváncsi,hogy álom fajtára várnátok és lennétek kutya nélkül akár 1 évről akár 5 évről lenne szó. Vagy addig vennétek egy másik fajtát/fogadnátok örökbe,hogy ne legyetek kutya nélkül.Persze mire oda kerülne a sor,nem dobnátok el,meg ugyan úgy lenne vele foglalkozva.


Igen,sajnálatos ami történik a mai világban.De ha vki tenyésztőtől szeretne venni kutyát,szerintem nem el ítélendő!!


Annál inkább ha vki olcsón akar fajtatisztát.De a kérdésem nem a menhelyes és vett kutyákról tettem fel!!

2015. dec. 24. 14:57
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el egy menhelyre és fogadj be egy jobb sorsra váró kis árvát. Ha meg kertesbe mész, bepróbálkozhatsz a nagytestűvel is. Több kutya, több élvezet :)
2015. dec. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
21%
Én is inkább menhelyről fogadnék örökbe kutyát,kis vagy közepes testűt.Nagy testű kutya nem való panelba,meg nem is érezné jól magát.Ha kertes házam lenne akkor már simán tartanék nagy kutyát.Panelba meg csak kis kutyát.
2015. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Menhellyel egy bajom van.Sokszor kamuznak.


Barátnőmék hoztak ki a menhelyről egy kutyát,direkt kistestűt akartak,mert 10 emeletesben laknak. Elmondták ezt. Eléjük vittek 5 kölyköt és kiválaszthatták amelyik tetszik. Ahogy teltek a hetek a kutya egyre nagyobb volt. Aztán szépen lett belőle egy német juhász méretű 35-40 kg-os keverék kutya. Gazdát kerestek neki,mert nem bírták már sétáltatni,mondjuk nevelés nuku. De nem is ez a lényeg,hanem,hogy azt állították spánieltől nagyobb tuti nem lesz.Hát ja...


Mivel én kölyköt szeretnék ebbe a hibába nem szeretnék esni.

Nem barátnőmék esete az első,ismeretség körben több ilyen is volt menhellyel kapcsolatban.

2015. dec. 24. 15:41
 8/17 anonim ***** válasza:
Milyen fajtát szeretnél?
2015. dec. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Semmi köze a tenyésztőnek, hogy hova viszed a kutyát!!!


Most tegyük fel, kiköti, hogy csak és kizárólag kertes házba ad el kutyát.

De XY le sem tojja, egy 3 négyzetméteres kennelben tartja egyfolytában, nem viszi sétálni, éhezteti, vagy nagy ritkán Tesco gazdaságos tápot ad neki.

Vagy kertes házba viszed, de egy hónap múlva panelbe kell költöznöd. Akkor megtudja, és elveszi tőled????


Most csak írtam pár szélsőséges dolgot, amit NEM fog tudni ellenőrizni, mert akkor abból állna az egész élete, hogy az eladott kutyák életét, ellenőrizgeti.

(Csak halkan megjegyezném, hogy ha erre volna lehetőségük vagy akár csak kedvük, akkor nem volna annyi fajtiszta-törzskönyves kutya a menhelyeken.....)



De hogy a kérdésedre is válaszoljak.


Én várnék.


Én kb. 20 évet vártam, hogy olyanok legyenek az élet körülményeim, hogy az álmaim kutyája legyen.

2015. dec. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én várok/vártam. De közbe jött egy keverék. Nem akartam megtartani, de senki nem vitte el. Azért még nem mondtam le az álmomról.
2015. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!