Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek mikor illik és...

Szerintetek mikor illik és mikor nem illik kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés
800 fős faluban lakom. Csak azért kérdezem mert múltkor mondta egy ember hogy ne este vigyem a kutyát mert felverek mindenkit. Körülbelül fél 7-kor mondta ezt...
2015. dec. 24. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%

Ilyen szabály nincs.

Én a fővárosban élek egy kertvárosi részen.


Elég sűrűn itt is sétáltatnak kutyát.

Az enyém is ilyenkor ugat, morog, stb. de nem zavar.


Amikor én viszem sétálni, akkor ügyet sem vesz másik kutyákra, de azok a kerítés másik oldaláról, hörögnek, morognak, meg a szokásos.


Alkalmanként 2-3 ember be szokott szólni, hogy miért erre sétáltatom a kutyát (??????????), meg hasonlók, de arról NEM TE TEHETSZ, ha az ő kutyájuk vinnyog!


Ha nem képes a kutya ugatást elviselni, akkor ne tartson kutyát, de neked ne mondja meg, hogy mikor és mit csinálj!

2015. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Akkor viszed amikor akarod, erre nincs illendőségi szabály
2015. dec. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ebből eszembe jut hogy még régen megfenyegetett egy ember hogy többet ne vigyem arra a kutyámat... Azt gondolta hogy övé az utca, most már nem szól. Egyébként jogos, ha más kutya vernyákol az nem a mi hibánk. Amugy az én kutyám is teljesen semleges kint mindenkivel. Csak amikor a harang szól akkor vonyít.
2015. dec. 24. 20:43
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Ha a te kutyád óbégat, akkor azért túl korán és túl késől valóban nem illik. Ha ti csak mentek normálisan, a blöki csendben szaglászik, akkor viszont bármikor, a többiek kutyája nem a te problémád.
2015. dec. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 pntsz válasza:
83%
Szerintem erre nincs szabály. Esetleg arra, hogy hová viheted.(Például játszótér kizárva).
2015. dec. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem ugat a kutyám, csak néha vonyít egyet kettő ha harangoznak. Egyébként fel nem foghatom hogy miért mer valaki más hibája miatt csesztetni. olyan mintha kirabolnának és én lennék a hibás, azrt mert gazdagnak látszódtam. Egyébként mindig azok a csicskák ugatnak, akik hétvégente hajnalban a kocsmában óbégatnak. A legjobb amikor megkérdezik hogy miért nem alszom ilyenkor.
2015. dec. 24. 21:00
 7/15 anonim ***** válasza:
77%

Tanuld meg fegyelmezni a kutyádat, hogy ne ugasson fölöslegesen.

Amíg ez nem megy, addig vidd sétálni napközben.


Ha meg rendesen sétál, és a többi kutya ugat, akkor meg nyilván nem a tiéd veri fel a környéket, hanem mindenki másé.

Az meg az ő ostobaságuk, hogy a kutyájuk nem 3 db ugatással jelzi a területét, hanem elmeháborodott módjára ugat.


Egyébként a fél7 szerintem ígyis úgyis belefér. Igaz, hogy hamar sötétedik, de attól az még csak fél7.


Mondjuk a terület jelző ugatással egymást is fel tudják hergelni a kutyák, de arra is azt mondanám, inkább 9-10 után lehet zavaró.

2015. dec. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
70%
Akkor amikor a kutyának jól esik. Az ember is akkor megy sétálni amikor akar vagy nem? Tök mindegy hány óra. :D
2015. dec. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Én este 10-kor is viszem a kutyám, ha úgy érek haza. Én is faluban lakom, de nem zavar ha mást zavarok vele. A miénk tipikusan olyan falu ahol vasárnap hajnal 5-kor már vágják a fát, és este háromnegyed tízkor még füvet nyírnak. Nálunk mindenki paraszt és senki nem szól érte a másiknak. Megjegyzem soha(!!!) nem fordult elő, hogy mérgezték volna az állatokat.
2015. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

Mondd meg neki, hogy b.ssza szájba magát...

Mi az, hogy neked kell alkalmazkodnod hozzá/hozzájuk?? Tudod a mondást (nem neked szól), vagy megszoksz vagy megszöksz:)

Arra figyelj, hogy ne tudják lemérgezni a kutyát, de egyébként ne foglalkozz ilyenekkel.

Én is sétáltatom a kutyát, nekem olyan kutyám van, akin meglátszik, ha nincs lemozgatva, én van, hogy hajnal 4kor viszem el, és van hogy este 10kor is elviszem egy sétára. Nagyon nem érdekel, hogy bárkit is zavar-e. Egyet veszek figyelembe: Hogy ha nekem ilyenkor van időm, és a kutyám boldog tőle, akkor egyértelmű, hogy sétáltatom.

Más, ha hangoskodnátok. Nyilván azt azért éjszaka nem igazán illik. Vagy ünnepekkor. De sétáltatás...(egyébként én is falusi vagyok:))

2015. dec. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!