Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadás után feljelentés...

Kutyatámadás után feljelentés - lesz következménye?

Figyelt kérdés

Van a környékünkön egy Jack Russell terrier, aki múltkor "kiszökött a kapun", mikor a gazdája a kukát hozta be (igaz, hogy a gazda a házból jött ki), a kutyámra és rám támadt. Mindkettőnket megharapott (a kutyámnak konkrétan a nyakát célozta, nekem a kezemet kapta el, mikor védeni próbáltam), de szerencsére egyikünknek sem lett komoly baja. Akkor leteremtettem a gazdát, hogy hogy gondolja ezt, és eldöntöttem, hogy nem sétáltatok arra többet.

Ma viszont egy környező utca sarkáról, úgy, hogy nem is láttam előtte, újra nekünk rontott. Szituáció ugyanaz, megint a kutyám nyaka a cél, most szerencsére gyorsabb voltam, nem kapta el.

Nem akartam első alkalommal akadékoskodni, de ma elpattant bennem valami, látva, hogy egyáltalán nem egyszeri eset, hogy a kutya fegyület nélkül az utcán járkál és támad. A kérdésem az lenne, hogy lesz-e valami következménye annak, ha feljelentést teszek, vagy csak porosodni fog az akta valaki irodájában? Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

(Első alkalommal volt tanúm, és orvosnál/állatorvosnál is jártam.)


2015. dec. 25. 17:16
1 2
 1/12 anonim válasza:
60%
Közszolgáltatónál bejelent címet megadva és szépen hátradől. A közszolgáltató meg szépen a kutyát begyűjti, a gazdája meg rettentően dühös lesz, miután csak bírság fejében fogja visszakapni. Ezt az első alkalommal is meg lehetett volna tenni.
2015. dec. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, már nagyon szidom magam, hogy első alkalommal nem tettem. Köszönöm!
2015. dec. 25. 17:30
 3/12 anonim ***** válasza:

A bejelentést a jegyzőnél kell megtenned, a megfelelő orvosi papírokat mellékelve, illetve a tani nevét, elérhetőségét megadva. A jegyző mindenképpen kivizsgálja, ami abból áll, hogy behívatja, és elbeszélget vele, ha egy kicsit lelkiismeretesebb, akkor talán még helyszíni szemlét is tart, ha szerencséd van, akkor megint kint lesz a kutya és Őt is megkergeti, vagy azt, akit kiküld.

Az orvosi papírok és a tanú meghallgatása után valószínű, hogy pénzbírságot szab ki, és felhívja a figyelmét a kutyatartás szabályaira. Valószínű, hogy igaz lesz az előttem szólónak és baromi mérges lesz a gazdája. Aztán ha legközelebb is megtörténik, akkor már talán elmehetsz a rendőrségre is, főleg, ha a barmi mérges gazdi meg is fenyeget, ami nincs kizárva. A helyi gyepmestert is értesítheted, de az csak akkor tud intézkedni, ha pont akkor az utcán van a kutya, amikor ő arra jár.

2015. dec. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Öhm, a kedves gazdának próbáltál szólni egyáltalán? Mert nem túl etikus csak úgy szó nélkül fel/bejelentgetni a másikat. Kérd meg szépen, hogy figyeljen oda jobban.
2015. dec. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akumi: 'Akkor leteremtettem a gazdát, hogy hogy gondolja ezt, és eldöntöttem, hogy nem sétáltatok arra többet. '


Amúgy meg az nem etikus, hogy kiengedi a kutyáját aki ráadásul még egy kis gyilkológép is. Nehogymár még az áldozat szégyellje magát.

2015. dec. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát mindenképpen el kell rendeznetek, jó lenne, ha elvinné megnevelni iskolába a kutyáját. Még jó, hogy egy Jack, és nem egy közép-ázsiai..akkor már nem biztos, hogy tudnátok panaszt tenni. :(

Gondolom ők is megvették, mert cuki, aztán meg rájöttek, hogy kéne idő és foglalkozás a kutyához :(

2015. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az indulatos anyázásra ritkán hallgatnak az emberek. Ha kutya nélkül, civilizáltan becsönget az ember, és elmagyarázza, hogy miért nem kéne, az sokszor jobban jön ki.
2015. dec. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Akumi, nem mindenkinek a problémás kutyák és az ige terjesztése a heppje. Valaki csak nyugodtan akar sétálni és biztonságban akarja tudni a saját kutyáját és a törvény bizony az utóbbi oldalán áll. Ezek olyan alap dolgok amiket mindenkinek tudni kell, nem hogy még az áldozat menjen könyörögni, meg megalázkodni többszöri alkalom után. Az ilyen embereket amúgysem érdekli a szép szó. De a te oldalaról nézve: inkább jelentse fel, mint hogy legközelebb elüsse az autó, vagy olyan ellenfélt találjon aki kettéharapja a kis mitugrászt...
2015. dec. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A másik meg az, hogy hiába lehet az illetővel szépen beszélni, a dolog megtörtént és igenis következménye kell, hogy legyen. Ha most elütnek autóval utána még én odamegyek szépen és megmondom neki, hogy ejnyebejnye, ő meg megérti, attól még ugyanúgy büntetést érdemel.
2015. dec. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
55%
Mivel általában a legmasszívabb pédány sem több 5kg-nál,egy jólirányzott erőteljes rugással jobbanjártál volna.
2016. jan. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!