Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffordnak és pitbullnak...

Staffordnak és pitbullnak kötelező a törzskönyv?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 11:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
mi az, hogy kötelező?
2015. dec. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
87%

Ha tenyésztőtől veszed persze, hogy az... a szaporítók meg nem adnak hozzá.

Mi az, hogy kötelező?

2015. dec. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
ugy értve kötelező, hogy ha felnőtt lesz, akkor kell majd neki törzskönyv? vagyis törzskönyv nélkül lehet tartani őket, vagy csak törzskönyvel?
2015. dec. 26. 11:20
 4/24 anonim ***** válasza:
97%

Te figyu, szerintem ennek az egész kutya témának nézz utána, meg annak, hogy mit jelent a törzskönyv, mert rohadtul el vagy tévedve. Úgy mindenben....

A törzskönyvet a kölyök mellé kapod. Nincs olyan, hogy felnőttkorában lesz neki vagy nem lesz neki.

Vagy megveszed a kutyát tenyésztőtől akitől megkapod a törzskönyvet is (nem opció, hogy akarom/nem akarom, JÁR mellé a törzskönyv), vagy megveszed szaporítóról aki sz*rik a törzskönyvre magasról, és így nem is lesz fajtatiszta staffordod/pitbullod.

A törzskönyv a garancia a kutyád fajtatisztaságára, ergo, hogy a felmenői közt nincsen például egy tacskó üknagyapa.

2015. dec. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

tenyésztőtől vettem még régebben a kutyáimat, de nem adott hozzá törzskönyvet

most voltak nálunk chip-et ellenőrizni, mindent rendben találtak, megnézték az oltási könyveket is, minden hibátlan volt, de kérdezték tőlem, hogy fajtiszták-e? mondtam, hogy igen, erre kérték a törzskönyvet, de mondtam hogy nincsen

felhívtam a doktorunkat, kijött, megnézte a kutyákat, nem tudom pontosan mit csinált velük, mert kávét adtam az ellenőr nőnek és férfinak.. jött nemsokára a doki, azt mondta hogy ezek bezony fajtiszták

ezért kérdezem, hogy nem lehet csináltatni valahol törzskönyvet nekik? már nagyon

2015. dec. 26. 11:31
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet csináltatni, az egy származási igazolás. Ha a tenyésztő nem adott, mert valószínűleg az övéinek sincs, akkor te ha fejeállsz sem fogod tudni bzonyítani, hogy melyik törzskönyves kutyák az ősei (már csak azért is, mert valószínűleg azok is papír nélkül szaporítottak generációk óta). De mivel ez nem is kell neked, ne pörögj rajta. Akkor lenne rá szükséged, ha kiállításra akarnál járni, rendesen tenyészteni akarnál, vagy komoly sportveresenyen indulni.
2015. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen akumi, sokat segítettél, akkor megnyugodtam
2015. dec. 26. 11:39
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Nyugi....A ÁTV-ben az van, az oltásira csak akkor írhatja be az orvos egy fajta nevét, ha törzskönyves. Egyébként a magyarok által kitalált szépséges "fajta jellegű keverék" lehet csak beírva.

Ma nincs a fajta tartására tiltás sem törzskönyvvel, sem anélkül.

Ebösszeíráskor meg beírják a törzskönyv számát, ha fajtát jelölsz meg.

Bár nem tudom, milyen köze van egy önkorinak a kutya papírjához?

2015. dec. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%
Persze, hogy fajtiszták, mivel mindkettő kutya. A fajtatisztaságukat viszont csak törzskönyvvel lehet igazolni (vagy baromi drága genetikai vizsgálattal), így a te kutyáid max fajtára hasonlító keverékeknek minősülnek.
2015. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
minden esetre annyi a lényeg, hogy én tudom hogy fajtiszták, mások véleményére ugysem adok, csak pozitív jellegűekre
2015. dec. 26. 13:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!