Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Kötelező új törzskönyv az...

Kötelező új törzskönyv az alábbi helyzetben? Ha igen akkor mennyire sürgős? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Feleségem lánykori nevén vett egy autót, viszont nemrég összeházasodtunk és felvette a vezetéknevem. Kaphatunk pénzbüntetést, ha nem csináltatunk új törzskönyvet? Származhat bármi hátrányunk ha nem lesz törzskönyv az új névre?
2015. júl. 15. 06:05
 1/4 anonim ***** válasza:

A szabályok szerint 15 napon belül be kell jelenteni a személyes adatokban bekövetkezett változást. Nem hallottam még, hogy ilyenért bírságoltak volna, de a nyilvántartás közös, így tudomásuk van a változásról.

Eladásnál jelenthet még gondot a más névre szóló törzskönyv.

2015. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a név változástól a tulajdonos ugyan az maradt , sőtt még a lánykori neve is meg maradt! nem kell vele foglalkozni!
2015. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A törzskönyvnek az autó eladásakor lesz jelentősége, - de akkor fontos dokumentum - egyébként sehol nem kérik, és nem is szokás a törzskönyvet magunkkal vinni.

El kell tenni, s ha majd egyszer eladjátok a járművet, azt is átadni a vevőnek.

2015. júl. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy akkor fontos lesz, de még egy darabig nem akarjuk aldni az autót, ezért nem is értem a csere fontosságát.

Második kommentelőnek:

Így változott feleségem neve (természetesen nem valódi nevünket írom le)

Minta Béla

Példa Anna (amikor vette a kocsit erre a névre írták a törzskönyvet)

Most pedig felvette az én vezetéknevem,"-né" előtag nélkül, így lett Minta-Példa Anna.

Tehát végül is ott van az új nevében a lénykori neve.

2015. júl. 15. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!