Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli, mudi vagy schnauzer? Ti...

Puli, mudi vagy schnauzer? Ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

2015. dec. 26. 17:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Elfogult vagyok a magyar fajták iránt, közülük is a mudi a kedvencem, szóval a válaszom egyértelmű :) Viszont a 3 közül, talán ő a legpörgősebb, tehát mozgásigényét ki kell elégíteni, másként talál magának feladatot, és az nem a leg örömtelibb dolog, tapasztalatból írom.
2015. dec. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Pumi nem játszik? :) a fentiek közül nekem is a mudi.
2015. dec. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Én is elfogult vagyok a magyar fajtákkal, de a schnauzer is nagyon tetszik. Mindegyik felsorolt fajta illik hozzám, úgyhogy nehezen tudok választani. Egyenlőre még nem esedékes a kutya vásárlás, csak egy terv. :)
2015. dec. 26. 17:37
 4/13 A kérdező kommentje:

Második válaszoló!

Sajnos nem. Számomra már túl heves, terrieres a jelleme. :/

2015. dec. 26. 17:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
én a snauczer helyett a pumit választanám. nagyon nyugodtak tudnak lenni ha kellően le vannak mozgatva. ha az általad leírtak közül kell választani akkor a puli.
2015. dec. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Haha, utolsó, te hány pumit ismersz? xD Nem elég hogy ugatós terelőkutyák, még terriervér is van bennük. Minden csak nem nyugodt típus.

Én a mudit ajánlom, de hát én elfogult vagyok, mertnekem is az van, te meg semmi infót nem írtál, hogy mire kell.

2015. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 elwera ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek volt egy nagy snaucere, aranyos kutya volt, mint egy óriás bébi, úgy viselkedett, de egyszer kinyitották a kaput és elszaladt a másik kutyával együtt és nem jöttek vissza.


Nekem pulim van és őt lehet vinni póráz nélkül is, nem szökik meg. Erre nem is tanítottam, ő találta ki hogy velem jön. Ha másik kutya is velünk van, kicsi jack russel keverék, és szökni próbál, akkor a puli utánamegy, megfogja és vissza tereli hozzám, pedig erre sem tanítottam szerintem, csak volt mikor megfogtam a kiskutyát úgy, hogy utánaszaladtam, és a puli ezt látta, később meg már segített nekem ebben, és ő szaladt utána, hogy megfogja. A puli nekem tetszik viselkedésre.

2015. dec. 27. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Az előttem szólóhoz hasonlóan én is a pulit ajánlom saját tapasztalatból:

Érdeklődő, kíváncsi természetű (legalábbis az enyém), könnyen tanul: én csak a nevét tanítottam meg neki, mindent magától tanult. Hű a gazdájához, soha nem szökik el otthonról, szereti az emberi társaságot. Barátságos(az idegenekkel szemben is, de jól megnézi ki jött be a kapun), házőrzőnek is jó. Különösebb igénye nincs: kaja, víz és mozgástér (lehetőleg egy jó nagy udvar) kell neki.

2015. dec. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2015. dec. 29. 11:39
 10/13 anonim válasza:
ez attól függ, hogy mekkora a kerted :D A pulinak nagy területre van szüksége, inkább tanyára való kutya.... nekünk van pulink és schnauzerünk is, az utóbbi nagyon aranyos ,és kisebb hely is tökéletes neki :)
2015. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!