Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám miért mindent csak...

A kutyám miért mindent csak kézjelre csinál?

Figyelt kérdés

Igaz, még kölyök, 8 hónapos, de az ül és gyere ide parancsokon kívül mindent kizárólag kézjelre csinál csak. Nem is kell mondanom a szót, mert ahogy pl egy kicsit lefele viszem a kezem, már le is fekszik, de ha csak simán mondom a szót, semmit nem reagál.

Ez miért lehet, tudunk majd így is sokféle trükköt tanulni a későbbiekben?

( A másik ami nem igazán ide kapcsolódik, hogy a hempereg trükköt hogy tudnám neki megtanítani?:D

Rengeteg videót néztem, de ahogy fekvésben kicsit megmozdítom fölötte a kezem, hogy eldőljön oldalra, már fel is ugrik, nem akar átfordulni:D )



2015. dec. 28. 18:49
 1/4 anonim válasza:

Szia! :)

Nekünk 3 éves kutyusunk van, ő is ugyan így van vele. :D Ha azt mondom neki, hogy ÜL, akkor nem csinál semmit, csak akkor ha mutatom mellé a kézjelet. Szerintem Ti is jutalomfalattal tanítottátok, lehet, hogy oda szegeződött a figyelem.

Tud ülni, pacsizni, feküdni és ha van kedve, akkor hemperegni. :D

A fordulás megy a legnehezebben, de már alakul. Ökölben mutatom neki, hogy ül és jutalomfalattal segítek neki átfordulni. :)

Sok sikert, ne adjátok fel, a pacsit megtanítani 2 hét volt, de hibátlanul tudja most már. A lényeg, hogy soha ne szidd. :) 15 éves vagyok, de hallgat rám. :)

2015. dec. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen kajával tanulunk :)

Nálunk pont a pacsi és az integetés volt a legkönnyebb, annyira hihetetlen, pár perc alatt megérti, hogy mi a lényeg, aztán csak gyakorolni kell.

Túlterhelni sem akarom nagyon, mert azért viszonylag még fiatal, de lehetetlen lenne itthon kifárasztani csak labdázással:D

Köszönöm a válaszod

2015. dec. 28. 20:31
 3/4 anonim ***** válasza:

A kutyák első sorban testjeleket figyelnek. Ennél fogva a kézjellel sokkal hamarabb össze köti a feladatot. Pont ezért a tanításban figyelni kell a sorrendre, először mondod a vezényszót, utána segítesz csak kézjellel. És ha már összekötötte a vezényszót is a feladattal, utána vannak módszerek, hogy hogyan lehet még jobban tudatosítani a vezényszavakat.


De ha meg akarsz neki tanítani 80 trükköt, akkor ne várd el, hogy mindet csak vezényszóra megcsinálja! Használd ki, hogy testjeleket sokkal jobban figyel a kutyád. Én egyébként trükköknél nem is vittem túlzásba a vezényszavakat. Legtöbbször a tanítás során használt segítő, buzdító szavakat redukáltam le, de első sorban a szituációra és a kézjelre kapcsol a kutyám, hogy mi is lesz a feladat.


A hempergés trükköt megvezetéssel a legegyszerűbb tanítani. sok jutalom van kezedben és szép lassan vezeted a kutyát kajával, hogy eldőljön, a hátára forduljon, majd átforduljon. Eleinte minden mozdulatra jár a falat. Azért, mert az oldalára feküdt, mert elkezdett a hátára fordulni, stb. Akár 10-15 jutalmat is kap egyetlen hempergés közben.

2015. dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mondjuk lehet igazad van, nekem a lényeg, hogy szóra működjön a behívás és az alap dolgok :)

Hempergésnél pedig pont ez a gondom, hogy addig jutunk, hogy lefekszik, de már az oldalára dőlni sem akar, hiába próbálom megvezetéssel, és sok-sok kajával.

Nem értem, mert eddig mindent meg tudtunk így tanulni, itt pedig elakadtunk:D

2015. dec. 28. 21:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!