Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek? Mini yorki vs...

Szerintetek? Mini yorki vs sima yorki?

Figyelt kérdés
Kis korom óta szeretnék mini yorkit, de most lehet kapok egy normál méretűt. A viselkedésük más? Mert hallottam olyar, hogy a normál nyugodtabb. Meg egy hirdetésben lattunk mini yorkit ami szerintem nem mini. Tudtok mutatni kepet ami egyertelműen latszik a kombség rajtuk? Nagyon megköszönném. :)
2015. dec. 30. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mini yorki nincs. Lényegében a legkisebb méretű, tulajdonképpen tenyésztésre alkalmatlan példányokat rakják párba, hogy kiszolgálják a laikus, kutyához egyáltalán nem értő emberek divat-hóbortját. (Mit kell egy yorkin még tovább "kicsinyíteni"???)

A "normál" méretű még szép, hogy nyugodtabb, mert az egy egészséges, jó idegrendszerű példány:)

Szóval csakis "sima" yorkit! Örülj neki, hogy hozzájuthatsz egy "rendes", egészséges, valódi yorkihoz!

2015. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

nem létezik mini yorkie...

a yorkshire terrier csak normál méretben létezik, ez a standard mérete

a mini "változat" egy agyon szaporított beteges kutya, amit csak a szaporítók gyártanak...

ha normális kutyát akarsz, akkor vagy fogadj örökbe vagy keress egy megbízható tenyésztőt

2015. dec. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy mini yorki nem létezik. Csak a szaporítók találták ki, hogy a beteg, irreálisan kicsi méretű, sokszor életképtelen kutyákat rásózzák a buta vevőre.

Egy méretben létezik, ez 1,5-3 kg között van, és 20-26 cm marmagasságú. Szóval a staandard yorki se egy böhöm nagy állat.

A yorkik normális tenyésztőtől véve (akinek saját weboldalán árulja a kutyáit (nem jófogáson, kiskutya.hu és társain), amiket késöbb törzskönnyvvel, oltásokkal, féreghajtva, szerződéssel adja tovább a számára megfelelő tulajdonosoknak) nagyon kellemes társak, sokan lebecsülik őket kicsi termetük miatt, de mivel terrierek igen aktívak. Értelmes, eleven és mozgékony kutya, tele bátorsággal – néha túlzottan is. Erősen kötődik a gazdájához és a családjához, s velük szemben kedves, de olykor makacs is.

Annyit még hozzátennék, hogy ilyen túlszaporított kutyát csak és kizárólag tenyésztőtől vegyél! De egy tenyésztőtől származó kutya 100 ezer forintnál kezdődik, viszont biztosan egészséges, kiegyensúlyozott társat kapsz, aki akár 15 éven keresztül is a társad lehet :)

2015. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy mini yorki.

A yorkshire terrier egy féle méretben létezik.

A hirdetésekben szereplő kutyák nem fajtatiszták, keverékek, nem lehet megjósolni, hogy mekkorák lesznek, illetve meddig élnek és milyen örökletes betegségek jönnek ki rajtuk.

Tenyésztőtől vegyetek kutyát, kennelből, törzskönyvezve, szerződéssel. Így biztos, hogy yorkid lesz, aki várhatóan egészséges lesz és a viselkedése is normális (legalábbis, ha jól neveled).

Ne az apróhirdetéseket nézd, azok átvernek.

Először is ismerkedj meg a fajtával:

[link]

És kb. így keress tenyésztőket:

[link]

Sok sikert!

Olvass utána annak is, miért nem érdemes szaporítótól vásárolni!

2015. dec. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Ezeket nem tudtam, sokat segített!
2015. dec. 30. 14:34
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
A mini yorkik az alulfejlett kutyák, és azoknak a kölykei. Leggyakrabban rokonokat szaporítanak, hogy még gyengébbek legyenek a kölykök. És sajnos az is nagyon gyakori, hogy direkt éheztetik a szukát is és a kölyköket is, hogy még kevésbé tudjanak kifejlődni. Ha veszel mini yorkit, akkor lényegében te ezt támogatod és pénzeled. Azt, hogy még több kutyát kínozzanak meg.
2015. dec. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tekintve, hogy a Yorkshire terrier az egyik legkisebb kutyafajta, már így is elég mini, nem értem, hogy egyeseknek miért kell még ennél is kisebb. Az extra miniről meg már ne is beszéljünk.

2015. dec. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
24%

Mini yorki nem létezik, de van kisebb méretű. Szerintem mindkettő aranyos, viszont úgy tudom, h ugyanúgy viselkednek.

Légyszi értékeld :3

2016. jan. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!