Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom erről leszoktatni...

Patriksztár kérdése:

Hogy tudom erről leszoktatni a Yorkimat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy 5 és fél hónapos Yorki kutyusom. Reggelente nagyon sokat alszik, míg én nem vagyok itthon és édesanyám. (Mikor itthon vagyok, akkor is mindig szunyókál). Mikor eljön a lefekvés ideje, akkor édesanyámnak a haját mindig húzza, rágja és tépi, minden este. Próbáltuk már azt is, hogy a kis helyére tettük hogy lenyugodjon, van amikor beválik, van amikor nem. Próbáltunk már azzal ráijeszteni hogy kiraktuk a szobából, de mikor visszajött folytatta. Napközben néha szokott harapni is, nem nagyon, csak épp annyira, hogy felkeltse az ember figyelmét hogy játszani szeretne.


Szerintetek ez azért van, mert nagyon sok energiája maradt, és ezt valahogy le kéne vezetnie? Mondjuk sétával, játékkal, simogatással?

Esetleg mikor reggel szundikál, keltsem fel és játszak vele?



2015. dec. 30. 22:26
 1/6 anonim válasza:
55%
Igen, szerintem túl sok felhasználazlan energiája marad amit anyukádon vezet le :D szerintem tényleg csak játszani szeretne és ezt így jelzi :)
2015. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
55%

reggel szerintem inkább sétálj vele :)


és igen, lehet túl sok az energiája.


az agyát is lehet fárasztani tanulással :)


ha netán nem szokna le róla több séta, játék után sem, akkor egész éjszakára zárjátok ki a szobából.

2015. dec. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez nem csak túl sok energia, ez egyértelműen dominancia, birtoklás, irányítás. A tisztelet hiánya.

A simogatás arra jó, hogy mindet fokozottan csináljon, tehát amíg nincs letisztázva, mikor, milyen engedéllyel , milyen szándékkal érhet fizikailag a gazdájához, és alapvetően a falkasorrend, addig a simogatással annyit érsz el, hogy biztatod, hogy harapjon meg.


Gondold el, ha egy Rottweiler lenne, mennyire vennéd félvállról, ha megharapna, vagy tépné anyád haját!

Csak azért, mert nem tud fizikailag akkora károkat okozni, ez még ugyanúgy egy igen súlyos eset, ha a pszichológiai oldalát nézzük.

Ugyanolyan indíttatás, dominancia, birtoklás, a helyzetek, és az eberek irányítása, manipulálása.


Az első, amit rendszeressé kell tenni, az a séta.

Napközben, hogy elfáradjon.

De nem csak testileg!!! Ez alatt azt értem, hogy ne a kutya vigyen sétálni titeket, ti meg lobogtok a póráz végén, mint a zászló...

Hanem ti vigyétek sétálni őt, a saját tempótokban, mögötted, melletted pedig a kutya, rövid, laza pórázon.


Ez figyelmet, fegyelmet, összpontosítást, pszichés kihívást jelent neki (meg ha nem tudod, hogy kell ezt csinálni, akkor neked is:)) , így agyilag is lefárasztod.


A másik ami a fizikai szellemi lefárasztás után kell, bevezetni az életébe szabályokat, korlátokat, mit szabad, mit nem, meddig mehet, mihez érhet hozzá, mire ugrálhat fel, hogyan várja az etetést, stb stb.

És ezt kő keményen, következetesen be is kell tartatni vele.

Így tudja, mihez tartsa magát, érzi az irányítást, és idővel leesik neki, hogy már nem neki kell irányítani a család életét (mivel jelenleg teljes mértékben ezt hiszi) és nyugodtan "hátradőlhet" mivel egy következetesen működő erős falkában érzi magát, ahol csak a követés, a szófogadás a dolga.


Mentálisan, és pszichésen trükkök tanításával, és engedelmességi gyakorlatokkal is le lehet, és rendszeresen le is kell fárasztani. Nem kell tőle megijedni, ha csinálsz egy beosztást magadnak , rájössz, hogy nem olyan sok idő ez.


És ha mindez megvan, fizikailag szellemileg igénybe van véve rendszeresen, betartja a szabályokat, korlátokat, ettől nyugodt, szófogadó, és tisztelettudó lesz, majd akkor jöhet a simogatás!

Mivel azt a lelkiállapotot már lehet simogatással erősíteni, de ezt nem.

2015. dec. 31. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5,5 hónapos,kölyök még, a fogazata is növekszik, lehet kell neki játék,amit rághat!


Tegyétek ki este a szobából, és vigyázzatok, hogy ahova kiteszitek,ott ne tudjon szétrágni semmit.


Olyan játékot vegyetek neki,amit rághat,illetve "rágható kutyatápot,"kutyacsokit-csontot" :)))


Nevelgesd, 1éves koráig nagyon sokat kell vele foglalkozni,és idomítani is többet kellene.Hangosan rá kell szólni, hogy "nem szabad,nem"

2015. dec. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3-mas vagyok. Bocs, elkerülte a figyelmemet a kora.

Ettől még érvényes rá a válaszom minden egyes eleme, mert ilyenkor kell lefektetni az alapokat. Nem kell vele várni 1-2 éves koráig, jobb, ha rögtön ahhoz szokik hozzá.


A különbség, hogy nem kell olyan intenzíven, és erőteljesen nevelni és fegyelmezni, mint ha egy idősebb kutya berögzült szokásait kéne megváltoztatni.

Valószínűleg sokkal érzékenyebb lesz a nevelésre, úgyhogy nem kell túlzásba esni. :)

És türelmesebbnek is kell lenni, mert még nagyon játékos, és sokszor megfeledkezhet magáról.

De a szabályokat, korlátokat akkor is következetesen be kell vele tartatni, tart ameddig tart.

2015. dec. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ha úgy gondolod, nincs itt az alvás ideje, keltsd fel, játsz vele, esetleg sétáltasd. Nekünk is van egy yorkink, mi ezt csináljuk. Ha pedig azt szeretnéd, hogy aludjon, fektesd le, maradj ott vele, simogasd legyen csend és sötétség a szobában, és el fog aludni. Nekünk bevált.Idővel megszokja, h mikor kell aludni v éppen fentmradni ;)
2016. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!