Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom 6 hónapos német...

Zsoltee25 kérdése:

Hogyan tudom 6 hónapos német juhász kan kiskutyámat leszoktatni a felugrálásról? Illetve a kezem is harapdálja, igaz játékból csak, de akkor is le kellene róla szoktatni. Este ha hazaérek és kiengedem a kenelből alig lehet emiatt bírni vele.

Figyelt kérdés
2015. dec. 19. 16:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak erre módszerek, olvass utána.

Viszont: ha egész nap kennelben van, az nem túl szerencsés egy kölyökkutyának. Remélem, ilyenkor viszed nagy sétára, játszol vele. Német juhász amúgy munkakutya, nagyon intelligens fajta, viszont épp emiatt sok foglalkozást, tanítást igényel. Lassan el lehet vele kezdeni sulizni is.

A felugrálás: ha ugrik rád, emeld fel a térded, hogy annak ugorjon, lökd vissza, és szólj rá, hogy nem! Harapdálás: játszani szeretne. A kezed harapását szintén tiltsd, viszont helyette játssz vele ronggyal, kötéllel, zsinóros labdával, amit haraphat, húzhat. A játékot ne hagyd nála, ha befejeztétek aznapra, hanem tedd el a következő játékig. Így könnyen lehet labdára kondicionálni, ami később is jól fog jönni.

2015. dec. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálam az vált be, hogy amikor ugrani akart, elléptem előle és rászóltam, hogy nem. Ha nagyon túl volt pörögve és ez nem használt, akkor jött a térdelős módszer.

Egyébként jó lenne, ha nem kennelben tartanád bezárva egész nap, így teljesen érthető, ha estére kibújik belőle az ördög.

2015. dec. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!