Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak...

Okrwdw kérdése:

Milyen kutyát válasszak házőrzőnek?

Figyelt kérdés

Sajnos hosszú idő után házőrző kutyát kell keresnünk újra. Kegyeleti okokból nem szeretnék még egy Cane Corsot, holott jobb kutyát senkinek nem kívánhattam volna.

A következő kutyák jönnek számításba: bandog, kangal, tosa inu, közép ázsiai juhász.


Édesanyám cocker spánieleket tenyészt, illetve vannak átmenetileg befogadott kutyáink (mint egy pici menhely), ezért nagyon fontos lenne, hogy jól kijöjjön más kutyákkal.

Szuka vagy kan lenne az alkalmasabb?


Akinek van bármilyen tapasztalata velük kérem ossza meg velem!


2015. dec. 31. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha kicsi korától így nevelődik, sok kutya között, és ti is jól nevelitek, akkor ki fog jönni a többi kutyával. Persze ezekhez a fajtákhoz határozott gazda is kell.

Én kuvasz, komondort javasolnék inkább, esetleg kaukázusi juhászt.

Fentiek közül nem tudom melyiket javasolni.

2015. dec. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és szuka vagy kan, mindegy, mindkettőt érdemes ivartalanítani, pláne ha anyukád tenyésztő, tehát ivaros kutyái vannak.
2015. dec. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindegy a neme.

Ha cane corsoval megtudtál birkozni, menni fognak ezek a fajták is.

Azért a tosa inu iszonyat drága, igazi kangal nem nagyon van Magyarországon, bandog pedig szerintem egyáltalán nincs.

2015. dec. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy az első hozzászóló mondta, a kuvasz és a komondor remek választás lenne. Olcsóbbak mint a külföldi fajták, ehhez az éghajlathoz vannak szokva, ritkák, szinte a kihalás szélén vannak és remek házőrzők.
2015. dec. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem Kangalom van. Remek kutya. Megfelelő neveléssel jól kijön más kutyákkal is. Elég domináns fajta.

Van még egy Argentin Dogom is.

2016. jan. 2. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Két ember tenyészt Kangalokat.

Törökországból hozta a kutyákat és a kölykök (az enyém is) törzskönyvessek.

2016. jan. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!